e-ISSN: 1304-8899
Founded: 2013
Publisher: Cukurova University
Cover Image
 

Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi (ÇÜSBED), 1987 yılın dan beri yayınlanan, uluslararası hakemli bir dergidir. Yılda iki kez Nisan ve Ekim aylarında yayımlanmaktadır. Dergimiz, 2018 yılından itibaren ULAKBİM TR Dizin tarafından dizinlenmektedir.

Dergide yer alan bütün yayınlar hakemlik sürecine tabi olup, dergide yer alan yazılardan kaynak gösterilerek aktarma ve alıntı yapılabilir.

Dergide yer alan yazıların bütün hukukî sorumluluğu yazarlara aittir.


Closing Date for Article Submission: August 30, 2024

2024 - Volume: 33 Issue: 1

DUYURULAR

֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍

Cumhuriyet’imizin 100. Yılına Özel “Cumhuriyetimiz 100 Yaşında” Sayısına Çağrı

29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet’imizin 100. yılını idrak ettik. 30 yılı aşkın süredir yayın hayatını kesintisiz sürdüren Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi yayın kurulu bu idraki somut bir göstergeye dönüştürmek niyetiyle özel sayı çıkarmaya karar vermiştir. Düzenli olarak yılda iki sayı çıkan Dergimiz bu yılki iki sayıya ek olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılına özel “Cumhuriyetimiz 100 Yaşında” başlıklı bir sayı daha çıkaracaktır. Bu sayımızda siz değerli yazarlarımızın katkısını bekliyoruz. Göndereceğiniz yazılar sosyal ve beşeri bilimlerin her dalında bilhassa da Cumhuriyetle ilişkisi kurularak yazılmış özgün makaleler olmalıdır. Diğer sayılarda olduğu gibi dergimiz şablon ve kurallarına uygun biçimde DergiPark sistemi üzerinden yüklenmelidir. Yazım kurallarına derginin ana sayfasındaki sekmelerden ya da doğrudan https://dergipark.org.tr/tr/pub/cusosbil/writing-rules linkinden ulaşılabilir. Şu farkla ki, Başlık sayfasının üstüne kırmızı renkte “Cumhuriyet’imizin 100. Yılına Özel” ibaresi not düşülerek gönderilmelidir. Bu not bulunmayan çalışmalar, özel sayı için yürütülen sürece dâhil edilmeyecektir. Gelen yazıların sayıya dâhil edilmesi hakem süreçlerinin olumlu sonuçlanmasına bağlıdır.

ÖNEMLİ NOT:
Özel sayıya makale kabulü için son tarih: 5 Aralık 2023

֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍֍