e-ISSN: 3023-7696
Başlangıç: 2021
Yayımcı: Mardin Artuklu Üniversitesi
Kapak Resmi
 

Artuklu Health, Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin uluslararası akademik yayın organıdır. Sağlık bilimlerinin farklı alanlarında araştırma makalesi, derleme, editöre mektup ve olgu sunumu çalışmalarını yayımlayan, çift kör hakemli bir dergidir. Yılda üç sayı (Nisan-Ağustos-Aralık) olmak üzere elektronik olarak yayımlanır. Dergiye gönderilen çalışmaların yazım kurallarına (bkz. Yazım Kuralları) göre düzenlenmesi gerekmektedir. Derginin yazım kurallarına uygun olmayan çalışmalar değerlendirmeye alınmaz. Artuklu International Journal of Health Sciences, yayım sürecinin hiçbir aşamasında makale işlem ücreti ya da makalelere erişim için abonelik ücreti talep etmez.

Derginin Tarihçesi
"Artuklu International Journal of Health Sciences (AIJHS) (E-ISSN: 2792-0321)" 2021 yılında yayımlanmaya başlanmış, 2024 yılından itibaren “Artuklu Health” (E-ISSN: 3023-7696) adıyla yayımlanmaya devam edecektir. 

2024 - Sayı: 8

  Artuklu Health dergisinde yayımlanan tüm makaleler Creative Commons Atıf-Gayri Ticari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.