Amaç

Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi’nin amacı; sosyal bilimler alanında çalışma yapan bilim insanlarının bilgi, deneyim, değerlendirme, görüş ve önerilerini paylaştıkları bilimsel bir platform oluşturmak, sosyal bilimler alanındaki çalışmalara ulusal ve uluslararası düzeyde katkıda bulunmaktır.

Kapsam

Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi, kurulduğu 1981 yılından günümüze yayın hayatını sürdüren ücretsiz, açık erişimli, hakemli bir bilimsel dergidir.

Dergimiz İktisat, İşletme, Maliye, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler ve benzeri bilim alanlarında Türkçe ve İngilizce makale başvurularını memnuniyetle kabul etmektedir. 

Erciyes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dergisi makale gönderim veya yayımlama ücreti talep etmemektedir. Değerlendirilmek üzere gönderilen her makale çifte körleme hakemlik sürecine ve iThenticate programında benzerlik/intihal kontrolüne tabiidir. Dergiye değerlendirilmek üzere gönderilen makalelerin daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış, yayıma kabul edilmemiş ve yayımlanmak üzere başka bir dergiye gönderilmemiş olması gerekmektedir. Dergide yayımlanan makaleler Açık Erişim Politikası ve Creative Commons sertifikası kapsamında kaynak gösterilmek şartıyla iktibas edilebilir.