ISSN: 2147-7892
e-ISSN: 2147-7892
Başlangıç: 2013
Yayıncı: İnönü Üniversitesi
Kapak Resmi
       


Değerli Araştırmacılar,

Dergimizin  2023 sayıları için  yoğun makale gönderiminden dolayı, yeni makale alımına bir süre kapalı olacaktır, İlginiz ve anlayışınız için teşekkür ederiz .

İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dergisi (Journal of Inonu University Health Services Vocational School),  orijinal araştırmaları, bilimsel çalışmaları, olgu sunumlarını, editöryal yorumları, editöre mektup ve derlemeleri yayınlayan Ulusal ve Uluslararası hakemli bir dergidir. Yılda üç sayı olarak elektronik ortamda yayınlanır.   Yayınlanmak üzere kabul edilen her türlü yayın/telif hakkı dergimize aittir. 

İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dergisi, DergiPark http://dergipark.org.tr/inonusaglik  adresi üzerinden online yayın kabul etmektedir ve 2019 yılından beri ULAKBİM TR-DİZİN'de indexlenmektedir. Ayrıca; , Türk Medline Süreli Yayınlar Veri Tabanı,  Cite Factor, İdealonline,  Türkiye Atıf Dizini, Google Scholar, EuroPub, Directory of Research Journal Indexing (DRJI), Scientific Indexing Services(SIS), IP İndexing, Scilit (“scientific” and “literature" veritabanı) ve  Sobiad Atıf Dizininde taranmaktadır. 2021 Ocak ayından itibaren  Dergimiz EBSCOhost -Central & Eastern European Academic Source (CEEAS)' da taranmaya başlamıştır. Ve yine 2021 Ocak ayından itibaren Index Copernicus İnternational dizinine kabul edilmiş ve 2020 yılı ilk sayısından itibaren Index Copernicus Value (ICV) değeri hesaplanmıştır. 

İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dergisi yayım sürecinin hiçbir aşamasında makale işlem ücreti ya da makalelere erişim için abonelik ücreti talep etmez.

2023 - Cilt: 11 Sayı: 2

Araştırma Makalesi

Sağlık Çalışanlarında Olumlu Çocukluk Yaşantıları ve Akıllı Telefon Bağımlılığı

Araştırma Makalesi

COVİD-19 TANILI BİREYLERİN KARANTİNA SÜRECİNDE ALGILADIKLARI SOSYAL DESTEĞİN YALNIZLIĞA ETKİSİ

Araştırma Makalesi

PSİKOLOJİK SAĞLAMLIĞIN PSİKİYATRİK SEMPTOMLAR SAĞLIK KAYGISI VE SİBERKONDRİA İLİŞKİSİNDE ARACILIK ROLÜNÜN İNCELENMESİ

indexes

17337  


24830

https://journals.indexcopernicus.com/search/details?id=66331&lang=pl


20478     

Ä°lgili resim

google scholar ile ilgili görsel sonucu        ideal online ile ilgili görsel sonucu   

  sobiad ile ilgili görsel sonucu        

logo.png   CenterLogo.png

QP1D3g.png        17983     

20490              22861

24671


27162


DEĞERLİ ARAŞTIRMACILAR;

    İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dergisi(Journal of Inonu University Health Services Vocational School), TÜBİTAK-ULAKBİM DergiPark ile 2016 tarihinde  DergiPark http://dergipark.org.tr/inonusaglik adresi üzerinden online yayın kabul, değerlendirme ve yayım sürecine geçmiştir, 2019 yılından beri ULAKBİM TR-DİZİN'de indexlenen İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dergisi ; Alan editörleri, Dergi editör kurulu, hakem ve yayın kurul üyeliklerindeki katkı ve çabaları ile nitelikli yayın içeriği ve düzenli yayınlanma sonucunda ulusal ve uluslararası pek çok indexin yanında ,2021 yılında EBSCOhost -Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) veritabanında indexlenmeye başlayarak tüm makalelerimiz aktarılmıştır. Yine 2021 yılı Ocak ayında, dergimiz Index Copernicus İnternational dizinine kabul edilmiş ve 2020 yılı ilk sayısından itibaren Index Copernicus Value (ICV) değeri  hesaplanmıştır. Yurtdışı, SCI ve SCI-Expanded dışı uluslararası indeksler içerisinde önemli bir yere sahip olan bu dizinlere dergimizin kabul edilmesi sonrası, dergide yayınlanan makalelerin global ölçekte daha çok okuyucuya ulaşmasını ve atıf alması mümkün kılacaktır. EBSCOhost(Central&Eastern European Academic Source) ve Index Copernicus, İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dergisi (Journal of Inonu University Health Services Vocational School) için belirlediğimiz ve halen devam eden diğer uluslararası indeks başvurularımız için de bir başlangıç ve önemli bir motivasyon kaynağı oluşturacaktır.

Ayrıca; Dergimiz Türk Medline Süreli Yayınlar Veri Tabanı, Cite Factor, İdealonline, Türkiye Atıf Dizini, Google Scholar, EuroPub, Directory of Research Journal Indexing (DRJI), Scientific Indexing Services(SIS), IP İndexing, Scilit (scientific and literature veritabanı) ve Sobiad Atıf Dizininde taranmaktadır.

Dergimize özveri ile katkı sunan makaleleri değerlendiren tüm DERGİ EKİBİMİZE, EDİTÖR KURULUMUZA, HAKEMLERE, ve dergimizi tercih eden YAZARLARA teşekkür ediyorum.


Editör : Prof. Dr. Zehra Deniz Çırak

YAZARLARIN DİKKATİNE ÖNEMLİ!!

Değerli Yazarlar;

İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Dergisine gönderilen makalelerin "yayın politikası" gereği alınan etik kurul onaylarının makalenin GEREÇ VE YÖNTEM  bölümünde belirtilmesi ve sisteme yüklenmesi gerekmektedir. İntihal raporu % 20' nin üzerinde olan yayınlar, etik kurul onayı olmayan ve  telif hakkı devir formu tüm yazarlar tarafından imzalı olmayan çalışmalar dergimizde yayınlanmak üzere değerlendirilmeye alınmayacaktır.

2023 sayılarında yalnızca Araştırma makaleleri değerlendirilecektir.

İlginize ve anlayışınıza teşekkür ederiz.