Hakkında

Aile, Danışmanlık ve Eğitim Dergisi (JFCE), kör hakem değerlendirmesinin yapıldığı, açık erişimli çevrimiçi bir dergidir ve Budapeşte Açık Erişim Girişimi'nin (BOAI) Açık Erişim tanımını takip eder. BOAI'ye göre (Budapeşte Açık Erişim Girişimi); hakem değerlendirmesi ile yayınlanmış araştırma literatürüne “açık erişim”, kamuya açık internet üzerinde ücretsiz erişim, herhangi bir kullanıcının bu makalelerin tam metinlerini okumasına, indirmesine, kopyalamasına, basmasına, yazdırmasına, arama yapmasına veya bunlarla bağlantı kurmasına izin vererek, bunları endeksleme için tarar ve bunları, yazılıma veri olarak aktarabilir veya bunları internetin kendisine erişmekten ayrı olmayan finansal, yasal veya teknik engeller olmaksızın başka bir yasal amaç için kullanabilir. Yazar (lar) ve telif hakkı sahibi (lar) tüm kullanıcılara makalelere ücretsiz erişim izni verir.

JFCE, Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 Uluslararası Lisansı (Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0)) altında lisanslanmıştır.

JFCE'de hiçbir makale işleme veya teslim ücreti yoktur. Bu dergi yılda iki kez elektronik olarak yayınlanmaktadır. Potansiyel makaleler, anonim bir editör kurulunun üyeleri tarafından incelenmelidir. Hakem değerlendirmesi genellikle dört ila sekiz hafta arasında bir süre almaktadır. JFCE aile, danışmanlık ve eğitim ile ilgili araştırma ve teorilerin paylaşılabilmesine olanak sağlayan önemli bir forum hizmeti sunmaktadır. Her sayımızda, günümüzün ailelerinin karşılaştığı zorlukları anlamanıza yardımcı olacak makaleler ve yorumlarbulunmaktadır.

JFCE ile profesyonel konuları, araştırma gelişmelerini ve pratik uygulamaları disiplinler arası bir perspektiften incelerken aynı zamanda aşağıdaki gibi alanlardaki gelişme ve yenilikler de takip edilebilir:

Aile çalışmaları
Aile içi şiddet
Eğitim
Psikoloji
Rehberlik
Sosyal hizmet