e-ISSN: 2792-0984
Başlangıç: 2021
Yayımcı: Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Derneği
Kapak Resmi
 

Her sayıda aynı yazara veya yazarlara ait sadece bir çalışma yayımlanabilir.  Bir sene içinde aynı yazar(lar)a ait yalnızca bir çalışma yayınlanabilir.

Çalışmanızın değerlendirme sürecinin hızlı ve sağlıklı ilerlemesi için çalışmanızı göndermeden önce dergimizin "Yazım Kuralları" ve "Yazım İlkeleri" kısmını incelemeniz ve çalışmanızı buna göre düzenlemeniz büyük önem taşımaktadır.

Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Derneği'ne ait Journal of International Relations and Political Science Studies (Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Çalışmaları Dergisi), uluslararası ilişkileri disiplinler arası bir çalışma alanı olarak görür ve alt dalları olarak uluslararası politika, göç, uluslararası ekonomi, uluslararası hukuk, insan hakları ve güvenlik meselelerini tematik alanları olarak belirlemiştir. Dergi sosyal bilimlerin; uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi, hukuk, ekonomi, sosyoloji, iletişim, davranış bilimleri gibi alanlarından yerli ve yabancı araştırmacıların çalışmalarına yer vermektedir.

Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Çalışmaları Dergisi © 2021, International Relations Studies Association tarafından CC BY-NC-SA 4.0 kapsamında lisanslanmıştır.

Belirtilen lisans için, yazarlar kısıtlama olmaksızın telif hakkını ve tüm yayın haklarını elinde tutar.