Amaç ve Kapsam

“Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Dergisi” 2019 yılında Türkçe ve İngilizce olarak yayım hayatına başlayan ve farklı üniversitelerin ilgili ana bilim dallarındaki öğretim üyelerinden oluşan Yayın ve Danışma Kurulu ile Editörler grubuna sahip uluslararası akademik ve hakemli online bir dergidir. 

“Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Dergisi” akademisyenler, lisansüstü eğitim yapan öğrenciler ve araştırmacıların çalışmalarını değerlendirerek akademik bilgi ve deneyimleri paylaşmayı, disiplinlerarası çalışmaları geliştirmeyi, farklı bakış açılarının ortaya konulmasına olanak sağlayıp bilime katkıda bulunan bir dergi olmayı hedeflemektedir.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Dergisinde fen ve mühendislik alanında özgün deneysel ve teorik ilerlemeleri konu alan analitik ve nümerik çözümleri içeren araştırma makaleleri, derlemeler, teknik not ve bilimsel nitelikli editöre mektuplar yayınlamaktır. 

Dergi Aralık ve Haziran aylarında olmak üzere yılda iki kez yayınlanır. Yayınlanmak üzere gönderilerin eserlerin başka bir yerde yayınlanmamış veya yayınlanmak üzere gönderilmemiş olması gerekmektedir. Dergide yayınlanması istenilen makalelerin  KMUJENS yayın politikasına ve yazım kurallarına uygun bir şekilde hazırlanarak editör grubuna ulaştırılması gerekmektedir.  


Yayımlanma Ayları
Haziran Aralık

20011

KMUJENS’nde yayınlanan makaleler Creative Commons Atıf-Gayriticari 4.0 Uluslararası Lisansı (CC BY-NC) ile lisanslanmıştır. İçeriğin ticari amaçlı kullanımı yasaktır. Dergide yer alan makaleler, yazarına ve orijinal kaynağa atıfta bulunulduğu sürece kullanılabilir.