e-ISSN: 2587-1684
Başlangıç: 2015
Yayın Aralığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: İstanbul Medeniyet Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Dergimizde; fotoğraf, geleneksel sanatlar, görsel iletişim tasarımı, iletişim çalışmaları, mimarlık, plastik sanatlar, sanat yönetimi, şehir ve bölge planlama, tasarım ve sanat eleştirisi, tiyatro alanlarındaki araştırma ve derleme makaleleri ile kitap incelemelerine yer verilmektedir.

Medeniyet Sanat uluslararası hakemli bir dergi olup, Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki kere dijital olarak yayınlanmaktadır. Derginin yayın dili Türkçe ve İngilizce’dir. Makalelerin yayını için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Medeniyet Sanat, ilgili tüm kişilerin DergiPark platformu üzerinden yayınlanan tüm makalelere erişebilecekleri bir açık erişim politikasına sahiptir.

Haziran sayısı için en son makale gönderim tarihi 15 Nisan ve Aralık sayısı için en son makale gönderim tarihi 15 Ekim’dir.

Sosyal Bilimler dâhil olmak üzere tüm bilim dallarında yapılan araştırmalar için (anket ya da ölçek uygulamayı gerektiren, görüşme ve gözlem içeren; doküman, resim, anket vb. diğerleri tarafından geliştirilen ve kullanım izni gerektiren çalışmalar) ve etik kurul kararı gerektiren çalışmalar için ayrı ayrı etik kurul onayı alınmış olmalıdır.
 

Makale Gönderim Tarihi: Bitiş: 15 Ekim 2022

Dergimiz Crossref, SOBIAD, ASOS Index, Index Copernicus, Google Scholar'da taranmaktadır.  

Creative Commons Lisansı
Bu dergide yayınlanan tüm makaleler  Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.