e-ISSN: 2587-1684
Başlangıç: 2015
Yayıncı: İstanbul Medeniyet Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Medeniyet Sanat Dergisi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin uluslararası hakemli bir dergisidir. Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki kere dijital olarak yayınlanmaktadır. Dergi görsel iletişim tasarımı, mimarlık, şehir ve bölge planlama ve sahne sanatları disiplinleri ile ilişkili bilgi üretimine ve bilginin yayılmasına, akademik meslekî ortamın gelişmesine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Dergide araştırma ve derleme makaleleri ile kitap incelemelerine yer verilmektedir.

Derginin kapsamını; fotoğraf, görsel iletişim tasarımı, iletişim çalışmaları, mimarlık, şehir ve bölge planlama, tasarım ve sanat eleştirisi, sahne sanatları alanlarındaki araştırma ve derleme makaleleri ile kitap eleştirileri oluşturmaktadır.

Derginin yayın dili Türkçe ve İngilizce’dir.Haziran sayısı için en son makale gönderim tarihi 15 Nisan ve Aralık sayısı için en son makale gönderim tarihi 15 Ekim’dir.Makalelerin yayını için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Medeniyet Sanat, ilgili tüm kişilerin DergiPark platformu üzerinden yayınlanan tüm makalelere erişebilecekleri bir açık erişim politikasına sahiptir.


Sosyal Bilimler dâhil olmak üzere tüm bilim dallarında yapılan araştırmalar için (anket ya da ölçek uygulamayı gerektiren, görüşme ve gözlem içeren; doküman, resim, anket vb. diğerleri tarafından geliştirilen ve kullanım izni gerektiren çalışmalar) ve etik kurul kararı gerektiren çalışmalar için ayrı ayrı etik kurul onayı alınmış olmalıdır.

 

2023 - Cilt: 9 Sayı: 1

Araştırma Makalesi

Milas Şenköy’ündeki Şeyh Bedrettin Türbe, Çeşme ve Mimarisi

Araştırma Makalesi

Belgelerle 1898 Balıkesir Depremi Sonrasında Zağanos Paşa Cami ve Türbesinin İnşa Süreci

Araştırma Makalesi

Server Demirtaş’ın Hareket Temelli Heykelleri Üzerine Bir Sorgulama

Dergimiz Crossref, SOBIAD, ASOS Index, Index Copernicus, IAD, Academia, ResearchGate ve Google Scholar'da taranmaktadır.  

Creative Commons Lisansı
Bu dergide yayınlanan tüm makaleler  Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.