Amaç

Dergimizin amacı okuyucularımızı diş hekimliğinin klinik, pratik ve bilimsel fikirler, görüşler ve gelişmeler hakkında bilgilendirmektir. Sizlere kaliteli bir dergi sunabilmek için makalelerimiz en az iki hakemden oluşan bir değerlendirme sürecine tabi tutulmaktadır. Bu sürece dair daha fazla bilgiyi “hakemler için” bölümünden edinebilirsiniz.

Kapsam

Araştırma: Araştırmacıların bulgularını paylaşmasına imkan tanıyan, klinik araştırmaya odaklanmış bilimsel yazılarıdır. Çalışmanın etik kurallara uygun yapılmış olması, istatistik yöntemlerde hata olmaması, sonuçların net ve öz şekilde ifade edilmesi gerekir.

Derleme: Seçilen konuya güncel bakış açısını sunmalı, sonunda okuyucunun konu hakkında bir kanaat sahibi olmasına imkan tanımalıdır.

Vaka raporları: Ancak gündelik klinik uygulamaya yönelik ciddi bir etkisi olacak bir olguyu bildiriyor ise ya da çok sıradışı ve ilginç bir vaka olup derginin okuyucu kitlesinin dikkatini çekecek ise gönderilebilir. Bunlar haricindeki vaka raporları kabul edilmeyecektir.

Kitap incelemeleri: Diş hekimliği alanındaki kitaplara kapsamlı bir bakış sağlar.

Editöre mektup: Yukarıda sayılan kategorilere girmeyen kısa yazılardır. Derginin okuyucu kitlesini ilgilendiren herhangi konu hakkında olabileceği gibi daha önce dergide yayınlanmış bir yazıya cevap niteliği de taşıyabilir.