ISSN: 1301-0603
e-ISSN: 2980-3896
Başlangıç: 1996
Yayıncı: Süleyman Demirel Üniversitesi
Kapak Resmi
       

BİLGİLENDİRME - Değerli yazarlar, dergimiz 2024 yılı (Cilt 29) itibariyle Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında yayın yapmayı planlamaktadır. Dergimize yayın gönderecek araştırmacıların ilgili değişikliği göz önünde bulundurmaları önemle rica olunur.

Değerli yazarlar, yazım kuralları ve makale şablonumuz güncellenmiştir. Bununla birlikte dergimiz, 2023 Ekim sayısından itibaren makaleleri Genişletilmiş Özet (Extended Summary) ile birlikte yayınlama kararı almıştır.

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi (SDÜİİBFD), OcakNisanTemmuz ve Ekim aylarında olmak üzere yılda dört kez yayımlanan uluslararası hakemli bir dergidir. Dergiye iktisat, işletme, kamu yönetimi, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi, hukuk ve siyaset bilimi alanlarındaki Türkçe ve İngilizce bilimsel makaleler gönderilebilir. Gönderilen makale, konusu itibariyle yukarıdaki alanlarla ilişkisi kurulmuş olsa da dergi yayın politikasına uygun olmadığı Editör Kurulu tarafından kararlaştırılırsa yazar/yazarlarına iade edilir.

Dergide yayınlanacak eserlerin her türlü sorumluluğu yazar veya yazarlara aittir.

Dergiye gönderilen eserlerin benzerlik oranı %20’yi geçmemelidir.

Etik kurul kararı gerektiren tüm çalışmalar için etik kurul izin belgesi alınması gerekmektedir.

Süleyman Demirel Üniversitesi İİBF Dergisi, açık erişim politikasını benimsemiş bir dergidir ve Budapeşte Açık Erişim Bildirgesi'ni kabul etmektedir.

open-access-logo-png-transparent.png

Süleyman Demirel Üniversitesi İİBF Dergisi, Creative Commons Atıf-Gayriticari 4.0 Uluslararası Lisansı (CC BY-NC) ile lisanslanmıştır.

by-nc.png   

Bilgilendirme

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi, açık erişim politikasını benimsemiş bir dergidir ve Budapeşte Açık Erişim Bildirgesi'ni kabul etmektedir.
open-access-logo-png-transparent.png

Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dergisi, Creative Commons Atıf-Gayriticari 4.0 Uluslararası Lisansı (CC BY-NC) ile lisanslanmıştır. Dolayısıyla ilgili kaynak, uygun bir biçimde atıfta bulunulmak kaydıyla ticari amaç haricinde kopyalanabilir, dağıtılabilir, dönüştürülebilir ve yeniden kullanılabilir.

by-nc.png