e-ISSN: 2587-2699
Başlangıç: 2016
Yayıncı: Bekir KOCADAŞ
Kapak Resmi

Dergimiz yılda üç (3) (Mart, Temmuz ve Kasım aylarında) sayı olarak yayınlanan uluslararası, hakemli, bilimsel ve süreli bir e-dergidir. Dergimiz sosyoloji başta olmak üzere sosyal bilimlere (tarih, felsefe, psikoloji, edebiyat, din, eğitim, sağlık, iktisat, turizm vb. gibi) ait diğer alanlarda hazırlanmış akademik çalışmalara da yer vermektedir.

Dergiye sunulan bütün makaleler kör hakemlik (çift körleme yöntemi) ilkesi ile en az iki hakem tarafından değerlendirilmektedir.
Dergiye gönderilen çalışmalar Yayın Kurulu kararıyla en az iki hakemin değerlendirilmesine sunulur. Yayın Kurulu gerekli gördüğü durumlarda çalışmayı ikiden fazla hakeme inceletebilir. Yayınlanacak çalışma ile ilgili nihai karar hakem çoğunluğunun görüşü de dikkate alınarak Yayın Kurulu tarafından verilir. Dergi yönetimi, gönderilen yazılarda düzeltme yapmak, yazıları yayımlamak ya da yayımlamamak haklarına sahiptir.

Dergimiz yayın sürecine alınan makalelere "DOI" numarası vermektedir.

Lütfen YAZAR REHBERİNİ ve YAZIM KURALLARINI inceledikten ve makalenizi burada istenen kurallara göre düzenledikten sonra yükleyiniz. Teşekkür ederiz.

YENİ SAYI MAKALE ÇAĞRISI

Dergimizin Mart 2024'te çıkacak yeni sayısı için makale gönderimi başlamıştır. Yayın ilkeleri ve makale yazım kurallarına uygun çalışmalarınızı 09 Şubat 2024 tarihine kadar ana sayfamızdaki "Makale Gönder" sekmesinden gönderebilirsiniz.

Creative Commons Lisansı
Bu dergide yayınlanan eserler  Creative Commons Atıf-GayriTicari-AynıLisanslaPaylaş 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.