Hakkında

ÖNEMLİ DUYURU!

Yazarlarımızın Dikkatine!

Yayın hayatına 2003 yılında başlayan ve yılda iki kez tam metin bilimsel makaleleri elektronik ortamda yayınlayan Türk Eğitim Bilimleri Dergisi, yazarlarımızın yoğun ilgisi sebebiyle 2022 yılından itibaren yılda üç sayı (Nisan-Ağustos-Aralık) olacak şekilde yayınlanacaktır. 

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan Türk Eğitim Bilimleri Dergisi (TEBD), araştırma ve yayın etiğine uygun bir şekilde eğitim bilimleri alanında özgün araştırma ve derleme makalelerini, değerlendirme sürecinde çift taraflı kör hakemlik sistemini kullanarak yayınlayan, ulusal hakemli ve açık erişimli bilimsel bir dergidir.

Yayın hayatına 2003 yılında başlayan Türk Eğitim Bilimleri Dergisİ'nin yayın dili Türkçedir. Dergiye gönderilen aday makaleler başka bir yerde yayınlanmamış veya yayınlanmak üzere gönderilmemiş olmalıdır. Yayınlanmak üzere kabul edilen makalelerin telif hakları Türk Eğitim Bilimleri Dergisi’ne ait olmakla birlikte yayınlanan makalelerin içerikleri ile ilgili her türlü yasal sorumluluk yazar(lar)a aittir.  


                                                                                                    Türk Eğitim Bilimleri Dergisi Gazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanmaktadır.

                                                                                                                                      Creative Commons Lisansı