e-ISSN: 2717-8609
Başlangıç: 2020
Yayıncı: Eğitim ve Bilim Politikaları Araştırma Derneği
Kapak Resmi

TURKUAZ Uluslararası Türk Dünyası Bilimsel Araştırmalar Dergisi, Türk Dünyasında eğitim, dil, edebiyat, sosyal bilim, sanat ve spor alanlarında gerçekleştirilen özgün bilimsel çalışmalar ile Türk Dünyası ile ilgili gerçekleştirilen bilimsel araştırmaların yayınlanabileceği bir bilimsel platforrm oluşturmak suretiyle bilimsel bilginin üretilmesine ve yaygınlaştırılmasına katkı sunmayı amaçlayan, yılda iki sayı olarak online olarak yayınlanan uluslararası hakemli bir bilimsel akademik bir dergidir.

Dergimizin Haziran 2024'de yayınlanacak 9. sayısı için makale kabulüne başlanmıştır. Sisteme yüklenen makalelerin değerlendirme sürecinin başlatılabilmesi için makaleyle birlikte usulüne uygun olarak doldurulmuş ve imzalanmış Telif Hakkı Devir Formu (Dergi web sitesinde ilgili butona tıklayarak indirilebilir) ve Benzerlik Raporunun da sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Derginin tarandığı indeksler: ASOS İndeks, CiteFactor, ERIH PLUS    

                                             Turquoise International Journal of Scientific Research of the Turkic World is licensed under Attribution-NonCommercial (CC BY-NC) 4.0 International License