Diyarbakır Rekabet Kurumu Anadolu Lisesi’ nden mezun olduktan sonra (2011) lisans (2012-2016) ve yüksek lisans (2018-2020) eğitimini Dicle Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’ nde tamamladı. 2021 yılından beri doktora eğitimi aynı bölümde devam etmektedir. TÜBİTAK 1001 Projesi kapsamında ‘Kantitatif Sentetik Prostat Manyetik Rezonans Görüntülemede Makina Öğrenmesi ile Prostat Kanserinin Değerlendirilmesi’ başlıklı projesinde doktora bursiyeri olarak araştırmalarını sürdürmektedir.