Afyon Kocatepe Üniversitesi Malzeme Bilimi Ve Mühendisliği mezunuyum. Tez çalışmamda "Dental Zirkonya Atıklarının Biyomedikal Malzeme Alanında Kullanılması" üzerinde çalışmalar yaparak Tubitak 2209-A Projesiyle 2016 yılında tamamladım.
Yaklaşık 5 yıldır üretim sektörü içinde çalışmaktayım. Uzun bir süre seramik sektöründe Ar-ge Mühendisi, Ar-Ge Yöneticisi, İşletme Müdürlüğü, Üretim Planlama Müdürü, Proje Yönetim Müdürü olarak görev aldım.
Seramik üretiminin her alanında, işletme ve tesis makineleri, özel çalışmalar, üretim planlamaları, kalite kontrol, kalıp tasarımları, Ar-Ge ve Ür-ge çalışmaları, ekip çalışmaları, Tubitak-Teydep-Ufuk Avrupa projelerinde yürütücü görevlerinde bulundum.
Stajlarımı Erdemir Demir Çelik Fabrikasında (İşletme) ve Tat Metal Fabrikasında (Ar-Ge) tamamladım. Cam, demir çelik, seramik, kompozit, polimer vb. alanlarda çalışmalarım mevcuttur.