Hakkında

Değerli yazar ve okurlarımız,
Dünya hızla gelişiyor ve değişiyor. Bir yandan teknolojik gelişmeler, yapay zekânın hayatımıza girmesi, elektrikli araçlar, uzay yolculukları, robotlar… Diğer yandan devam eden savaşlar, bombalanan üniversiteler, hastaneler, sayısı belirsiz ölümler, su, gıda, yakıt, ilaç ve tıbbi malzeme eksikliği/yokluğu… Üniversiteler ve hastaneler hedef alınmaya devam ederken eğitim ve sağlık sisteminin nefesi yavaşça kesiliyor…
Tüm yaşananlarla birlikte ümidini ve umudunu kaybetmeden özveriyle yayıncılığa devam eden Anadolu Kliniği Tıp Bilimleri Dergisi, siz değerli okuyucularımıza 12 araştırma makalesi, 1 olgu sunumu ve 1 derlemeden oluşan yeni sayımızı sunmanın mutluluğunu yaşıyor.
Anadolu Kliniği Tıp Bilimleri Dergisi'nin uyguladığı yayın politikası, makalelerin tarafsız ve saygın bir şekilde gelişimine katkı sağlamaktadır. Bu doğrultuda uygulanan çok katmanlı değerlendirme süreçleri, yazarların çalışmalarının kalitesine doğrudan yansımaktadır. Bilimsel yazının ilk gönderildiği aşamadan yayınlanmasına kadar olan süreçte, yazarlar, okuyucular, araştırmacılar, yayıncı, hakemler ve editörler gibi tüm paydaşların etik ilkelere uyum göstermesi büyük önem taşımaktadır. Standartları yükseltmek adına kapak sayfası, editöre sunum sayfası ve Basıma Onam ve Telif Hakkı Devir Formu güncellenmiştir. Bu nedenle, siz değerli yazarlarımızın eserlerinizi gönderirken güncel formları kullanmanızı rica ediyoruz.
Saygılarımızla,
Doç. Dr. Sedat Akbaş

13151 This Journal licensed under a CC BY-NC (Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0) International License.