ISSN: 2149-3960
e-ISSN: 2667-839X
Başlangıç: 2015
Yayımcı: İstanbul Aydın Üniversitesi
Kapak Resmi
 

Değerli Akademisyenler,

Aydın Sanat Dergisi; Haziran ve Aralık olmak üzere yılda 2 kez basılı ve elektronik olarak yayımlanan hakemli bilimsel bir dergidir. Hakemler tarafından kabul edilen bütün makaleler ücretsiz olarak yayımlanmaktadır. Aydın Sanat Dergisi; çift taraflı kör hakemlik sürecini kullanmaktadır ve inceleme sürecinin tüm basamaklarında yazarlar hakem isimlerini, hakemler de yazar isimlerini bilmemektedir. Park çevrimiçi sistemi kullanılarak tüm yayın süreci takip edilmektedir. DergiPark tarafından sağlanan altyapı sayesinde Aydın Sanat Dergisi bünyesindeki makaleler ulusal ve uluslararası erişime açık hale gelerek farklı kitlelerin ulaşmasına olanak sağlanmaktadır.

Sosyal Bilimleri temel alan Aydın Sanat Dergisinde; Plastik Sanatlar, Uygulamalı Sanatlar, Görüntü Sanatları, Sahne Sanatları, Müzik, Sanat Yönetimi ve Yaratıcı Endüstriler gibi sanat ve tasarıma ilişkin çalışma alanlarını ve buna yakın sosyal bilimlerdeki ilgili alanlarda, bilimsel çalışmalar kapsamında eserler kabul edilmekte ve yayınlanmaktadır.

Makalelerinizi taslak makaleye göre düzenleyip benzerlik raporuyla (https://www.turnitin.com/ adresinden alınmalıdır)  birlikte göndermeniz gerekmektedir. Benzerlik rapor oranı  %15’in üzerinde olan makaleler kabul edilmeyecektir.

Makale; https://dergipark.org.tr/tr/pub/aydinsanat/writing-rules yazım kurallarına uygun olmalıdır. Ayrıca makale 10 görselden fazla görsel içermemelidir.

Aydın Sanat Dergisi, Haziran  2024  sayısı için makale başvuruları geçerlidir. Son başvurular 10 Nisan 2024'e kadar geçerlidir. 


Makale başvuruları Dergipark üzerinden yapılmalıdır.
İletişim: https://dergipark.org.tr/tr/pub/aydinsanat

Saygılarımızla,
Aydın Sanat Dergisi Yayın Kurulu

2023 - Cilt: 9 Sayı: 18

DİZİN

logo.png


logo1.jpg


asos-index.png


Creative Common

All site content, except where otherwise noted, is licensed under a Creative Common Attribution Licence. (CC-BY-NC 4.0)

by-nc.png


All site content, except where otherwise noted, is licensed under a Creative Common Attribution Licence. (CC-BY-NC 4.0)

by-nc.png