Yazım Kuralları

5fc7965fdd58f.jpg

YAZIM KURALLARAday makaleler yayın, yazım, nitelik, kapsam, araştırma ve etik kurallara uygunluk açısından ön incelemeye tabi tutulur. Aday makalelerin intihal denetim yazılımları kullanılarak intihal denetimleri yapılır. Uygun olmadığı değerlendirilen aday makaleler hakem değerlendirmesine alınmadan yazarına iade edilir. Etik kurul kararı gerektiren klinik ve deneysel hayvan çalışmaları gibi çalışamalar için etik kurul onayı alınmış olmalı ve belgelendirilmelidir.


Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi’ne gönderilen çalışmalar İngilizce dilinde yayımlanmaktadır. Yazar(lar)ın çalışmalarını web sayfasında bulunan şablonu kullanarak ve gerekli basamakları takip ederek ilgili dosyalarını yüklemeleri gerekmektedir. Başvuru dosyalarında hiçbir şekilde kişi, kurum, kuruluş adları geçmemelidir. Başvurular İngilizce dilinde ve tek bir dosyada yüklenmelidir.


MAKALE ŞABLONU

Makalelerin tasarımından Buefad sorumludur, fakat dergimize göndermek istediğiniz makalenizi aşağıdakı Makale Şablonu'na uygun olarak hazırlamanızı rica ederiz.

"Makale Şablonu"nu indirmek için buraya tıklayınızYAZIM KURALLARI

Dergimizin dili İngilizce'dir.

"Yazım Kuralları"nı indirmek için buraya tıklayınız.


SAMPLE ARTICLE

Ek olarak, yazım kuralları ve makale şablonuna uygun olarak hazırlanmış örnek makaleyi indirebilirsiniz.

yakın zamanda yayınlanacaktır.Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi (BÜEFAD)