Yazım Kuralları

5fc7965fdd58f.jpg

YAZIM KURALLARAday makaleler yayın, yazım, nitelik, kapsam, araştırma ve etik kurallara uygunluk açısından ön incelemeye tabi tutulur. Aday makalelerin intihal denetim yazılımları kullanılarak intihal denetimleri yapılır. Uygun olmadığı değerlendirilen aday makaleler hakem değerlendirmesine alınmadan yazarına iade edilir. Etik kurul kararı gerektiren klinik ve deneysel hayvan çalışmaları gibi çalışamalar için etik kurul onayı alınmış olmalı ve belgelendirilmelidir.


Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi’ne gönderilen çalışmalar İngilizce dilinde yayımlanmaktadır. Yazar(lar)ın çalışmalarını web sayfasında bulunan şablonu kullanarak ve gerekli basamakları takip ederek ilgili dosyalarını yüklemeleri gerekmektedir. Başvuru dosyalarında hiçbir şekilde kişi, kurum, kuruluş adları geçmemelidir. Başvurular İngilizce dilinde ve tek bir dosyada yüklenmelidir.


MAKALE ŞABLONU


Dergiye gönderilen makalelerin aşağıda bağlantısı verilen "Makale Şablosu" kullanılarak hazırlanması gerekmektedir. Makalenizi şablondaki tablo ve yazı stilleri, ve belge özelliklerinde (kenar başlıkları, sayfa yazıları, alt veya üst bilgi gibi) değişiklik yapmadan hazırlamaya dikkat ediniz.

"Makale Şablonu"nu indirmek için buraya tıklayınız


YAZIM KURALLARI

yakında güncellenecektir.

"Yazım Kuralları"nı indirmek için buraya tıklayınız.


SAMPLE ARTICLE

Ek olarak, yazım kuralları ve makale şablonuna uygun olarak hazırlanmış örnek makaleyi indirebilirsiniz.

yakın zamanda yayınlanacaktır.