e-ISSN: 2147-4524
Başlangıç: 1983
Yayın Aralığı: 3 Ayda 1
Yayıncı: Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi
Kapak Resmi
       

1983 yılından günümüze yayın hayatını sürdüren ve sosyal bilimler ile iletişim disiplinin kesiştiği tüm alanlarla ilgili kuramsal ve uygulamaya yönelik akademik çalışmaları yayımlayan İletişim Kuram ve Araştırma Dergisi, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel sayı çıkaracaktır. Bu kapsamda sosyal bilimler ile iletişim disiplinin kesiştiği tüm alanlara dair Cumhuriyet temalı çalışmaların 31 Temmuz 2023 tarihine kadar dergimiz yazım kuralları kapsamında DergiPark sistemi üzerinden gönderilmesi rica olunur.

ÖNEMLİ NOT: Kapak sayfasında özel sayı için gönderildiği belirtilmeyen çalışmalar dergimiz rutin sayıları için gönderilmiş olarak kabul edilir.

İletişim Kuram ve Araştırma Dergisi, yılda dört kez yayımlanan elektronik, hakemli, akademik bir dergidir.

60. Sayı (2022 Kış) yayımlanmıştır.

Başvurular gelecek sayılarımızda değerlendirilmek üzere Dergi Park üzerinden gönderilebilir. 

Önemli Not: Dergimiz APA 7 sistemine geçmiştir. Yayınlanması için dergimize gönderilen bütün çalışmaların APA 7 sistemine uygun olması gerekmektedir.

Dergi yazım kurallarına uygun olmayan makaleler değerlendirmeye alınamamaktadır.

5bd95eb5f3a21.jpg

İletişim Kuram ve Araştırma Dergisi, ULAKBİM-Tr Dizin ve Directory of Open Access Journals'da (DOAJ) dizinlenmekte ve taranmaktadır.


1983 yılından bu yana yayın hayatını sürdüren İletişim Kuram ve Araştırma Dergisi, sosyal bilimler ve iletişim disiplinin kesiştiği tüm alanlarla ilgili kuramsal ve uygulamaya yönelik akademik çalışmaları yayınlamaktadır. Bu kapsamda; makale, forum, kitap, film, televizyon programı, sanat sunumu gibi iletişim ürünleriyle ilgili kısa tanıtım ve eleştiri yazları, ulusal/uluslararası etkinlik değerlendirme yazılarını kabul etmektedir.
2022 - Sayı: 60