Ücret Politikası

DERGİ ÜCRET POLİTİKASI

01 Temmuz 2023 Tarihinden itibaren yayınlanacak yazılar için;

Journal of Contemporary Medicine periyodik olarak yılda 6 sayı yayınlanan ve uluslararası indekslerde (ÜAK 1b) indekslenen, hakemli, açık erişimli bir dergidir. Makale sayısının artmasıyla birlikte artan yayın maliyetlerinin karşılanabilmesi, makalelerin bir an önce değerlendirilebilmesi ve daha iyi editörlük ve danışmanlık hizmetlerinin verilebilmesi için makale gönderen yazarlardan makale işlem ücreti talep edilmektedir. Kabul veya ret şartına tabi olmayan bu başvuru ücreti, makalenin dergi kapsamına uygunluğu kontrol edildikten sonra talep edilir. “Yağmacı" (predatory), şaibeli dergiler hakkında Yükseköğretim Kurulu açıklama metnini görmek için tıklayınız (UAK Doçentlik Başvurusu sıkça sorulan sorular ve cevapları 44. soru).
https://www.uak.gov.tr/Documents/docentlik/2021-ocak-donemi/2021O_SikcaSorulanSorularveCevaplari_10022021.pdf
Bu yayın ücreti, makalenin dergi kapsamına uygunluğu kontrol edildikten sonra, gönderim sürecinin başında peşin olarak ödenir ve geri çekilme veya ret durumunda iade edilmez. Makaleyi gönderen kişi ödemenin yapılmasından ve düzenlenmesinden sorumludur. Sorumlu yazar, gönderim sırasında ödemeyi organize edeceğini onaylamalıdır. Ücretin ödenmesi makalenin kabul edileceği anlamına gelmez. Hakem değerlendirme sonuçları olumlu olan makaleler etik kurallara uygun olarak kabul edilecektir. Başka bir deyişle, kabul kararı makaleyi değerlendiren hakemlerin kararına dayanmaktadır. Makalelerin yayınlanma olasılığını artırmak için makalenin ilgili yönergelere (STROBE, CONSORT, CARE) göre hazırlanması gerekir. Makaleniz İngilizce düzenleme yapılmadan yayınlanmayacaktır. Akademik İngilizce düzenlemesi gerekiyorsa, makalenizin gözden geçirilmiş/son hali için MediHealth Academy, Protranslate, Enago gibi düzenleme/redaksiyon hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Makale gönderim (işletim) ücreti: Yazarların özgün makaleleri 2000 TL (Türk Lirası) veya 80 USD (ABD Doları); Derleme ve olgu sunumu makaleleri için 1000 TL (Türk Lirası) veya 40 USD (ABD Doları) gerekmektedir. 'Davetli derleme' için ücret alınmayacak ve kabul/red koşullarına tabi olmayan 'editöre mektup' yazıları için başvurular cagdastipdergisi@gmail.com adresinden yapılacaktır.

Hızlı takip süreci (fast-track process): Aşağıdaki tüm süreçler; editoryal ön inceleme için değerlendirme, ön koşul kontrolü, en az iki hakem tarafından kör inceleme, editoryal karar; 21 iş günü içinde sonuçlandırılacaktır (Hızlı işlem ücreti = 2 x işlem ücreti). Hızlı olmak, makalenin kabul edilme şansını artırmaz. Hakem değerlendirmesi sonucunda makale reddedilirse ücret iadesi yapılmaz.
Gelirler Nerelerde Kullanılır: Dergimize yatırılan ücretler dergimizi geliştirmek için kullanılır. Profesyonel sekreterlik, dizgi, tasarım, mizanpaj, İngilizce dil destek hizmetleri alınmaktadır. Ayrıca, gelirler endekslere başvuru, kabul edilen indekslere sayıların yüklenmesi ve gerekli takip işlemleri için kullanılır.

Gönderim Ücreti: 1.00 TRY
Editoryal İşlem Ücreti: 1,250.00 TRY
Yayım Ücreti: 749.00 TRY