e-ISSN: 2651-3420
Başlangıç: 2018
Yayımcı: Yunus TOPSAKAL
Kapak Resmi
 
Dergi yazım kurallarına göre hazırlanmayan ve derginin amaç ile kapsamına girmeyen gönderiler değerlendirmeye alınmaz.

Dergi TR Dizin ULAKBİM değerlendirme aşamasındadır. "Etik Kurul Onayı Hakkında" bölümünü lütfen okuyunuz. 

Dergimiz Sosyal Bilimler doçentlik alanında kriterlerde 1(d) kapsamında, ve diğer alanlarda Index Copernicus alan endeks sayılanlarda alan endeks olarak 1(b) puanlanabilir.  Dergi 5 yıllık olup akademik teşvik kriterlerini karşılamaktadır.

Journal of Tourism Intelligence and Smartness (ISSN: 2651-3420) yılda 2 sayı (Haziran-Aralık) olarak yayımlanan, çift kör hakemli, bağımsız ve önyargısız, tarafsız, açık erişimli çevrimiçi bilim dergisidir. Derginin yayın dili İngilizce ve Türkçe’dir. 
Makalelerin değerlendirilmesi ve yayınlanması için ücret talep edilmez. Ayrıca makale açık erişimi için yazarlardan ücret alınmamaktadır. Yazarların kimlik bilgileri ve e-posta adresleri başka hiçbir şekilde kullanılmaz.
Dergiye, makale gönderimi ve tüm yayım süreçleri (hakem değerlendirme, editör-yazar ve editör-hakem arasındaki tüm süreçler) dergipark sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. 
Dergide yayımlanan makaleler için yazarlara telif ücreti ödenmemektedir. Dergide yayımlanan makaleler ile ilgili tüm sorumluluklar eser sahibine aittir.