ISSN: 2687-3125
e-ISSN: 2687-3125
Başlangıç: 2019
Yayın Aralığı: Aylık
Yayıncı: Ahmet KAYACIK
Kapak Resmi
       

Yeni Sayımız Yayında

Değerli okurlarımız,
Bu sayımıza, Bir’den Ancak Bir Çıkar... makalesiyle Esra TELLİOĞLU ÜNVER, Meşhur ve Hakiki Ayrımı... makalesiyle Abdulkadir COŞKUN, Mantıkçı ve Şarih Ebü’l-Ferec Abdullah İbnü’t-Tayyib... makalesiyle Alaattin TEKİN, Bir Akıl Yürütme Yöntemi Olarak Analojinin Değeri adlı kitaba yaptığı değerlendirmeyle Zehra ORUK AKMAN ve son olarak İslam Felsefesine Konusal Giriş adlı kitaba yaptığı değerlendirmeyle Muhlis SÖNMEZ katkı sağlamıştır. Böylece, üç araştırma makalesi ve iki kitap kritiğini siz değerli okurlarımıza sunmaktan mutluluk duymaktayız.
Türkiye’de mantık adıyla yayın yapan tek akademik dergi olan dergimiz, herhangi bir zaman sınırlaması olmaksızın sürekli olarak makale başvurusu kabul etmektedir.
Geçen sayıdan itibaren çift taraflı kör hakemlik uygulamasını kuvvetlendirmek ve hakem isimlerinin gizliliğini biraz daha artırmak için uyguladığımız yönteme devam etmekteyiz. Dolayısıyla bu sayımızın hakemleri yılın son sayısında listelenecektir.
Dergimiz, Türkiye’de mantık alanında doğru bilginin ve akademik ilmî üslubun tesis edilmesinde öncü rol oynamayı amaçlamaktadır. Bu noktada her yeni sayımızın düşünce ve ilim hayatımızda yeni ufuklar açmasını temenni ederiz. Son olarak bu sayıda değerli çalışmalarını dergimiz aracılığıyla sizlere sunma lütfunu gösteren yazarlarımıza ve kıymetli vakitlerini hiçbir karşılık beklemeksizin bu çalışmaların değerlendirilmesine ayıran hakemlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
Dr. Zeynep ÇELİK
Makale Gönderim Tarihi: Başlangıç: 1 Temmuz 2022 Bitiş: 30 Kasım 2022

Bilgilendirme

Dergimize makale göndermek isteyen değerli yazarlarımız buraya tıklayarak dergi yazım kurallarına uygun olarak düzenlenmiş MS Word dosyasını indirip makalelerinizi düzenlemekte kullanabilirsiniz.