Hakkında

Tarım Ekonomisi Dergisi

Turkish Journal of Agricultural Economics


Tarım Ekonomisi Derneği tarafından 1992 yılından beri hakemli olarak düzenli bir şekilde yayınlanmaktadır. Dergimize makale başvuruları devam etmektedir. Hakem sürecini başarıyla geçen makaleler bekletilmeden gelecek sayı altında yayına alınacak ve her makaleye DOI numarası atanacaktır.  Dergimiz ülkemiz tarımıyla ilgili olarak tarım ekonomisini ilgilendiren üretim ekonomisi, işletme, pazarlama, politika, uluslararası ticaret, yayım, kantitatif metotlar vb konularda yayın kabul etmektedir.

Dergimize gönderilen makale herhangi bir açıklama yapılmadan red edilmişse, mutlaka bilimsel formata uygun olmayan bir durum söz konusudur.

Ayrıca makalelerin değerlendirme süreci biraz zaman almaktadır, bu durum editörlerin yoğunluğundan çok hakemlik sürecindeki gecikmelerden kaynaklanmaktadır. Yazarlar göndermiş oldukları makalelerin değerlendirme sürecinin en az altı ay süreceğini düşünmeli, bu süre sonunda iletişime geçmelidir.

Tarandığı İndeksler 

EBSCO Business Source Complete (2007 yılından bu yana), https://www.ebsco.com/m/ee/Marketing/titleLists/bsu-journals.htm

The American Economic Association - Econ Lit (2016 yılından bu yana)

TR Dizin https://search.trdizin.gov.tr/journal/detail/436/tarim-ekonomisi-dergisi  (2004 yılından bu yana) 

Dernek İletişim, adres ve telefonları

Tarım Ekonomisi Derneği
Yüzbaşı Şerafettin Sok. No: 33 - 35220 Alsancak / İzmir
📞: +90 850 304 72 86 (Sesli Mesaj Bırakabilirsiniz)
☎: +90 850 304 72 86
✉: yonetim@tarekoder.org

Dergi İletişim, adres ve telefonları

Ege Üniversitesi, Ziraat Fakültesi, Tarım Ekonomisi Bölümü 

35100, Bornova, İzmir, Türkiye

☎: +90 544 848 06 06  / +90 535 519 29 35
✉: editör@tarekoder.org                                                                                                                                    Son Güncelleme Zamanı: 9.07.2024 15:16:56

            

Dergimiz 2024  Nisan ayında Scopus veri tabanına kabul edilmiştir. Kabul edilen dergiler listesinde yer almıştır. Veri tabanı çalışmaları devam etmektedir. 

https://www.elsevier.com/products/scopus/content#4-titles-on-scopus linkten indirilebilir.

Tarım Ekonomisi Dergisi, DergiPark'ın sunduğu LOCKSS sistemini kullanır. Arşivleme sistemi hakkında daha fazla bilgi için LOCKSS web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Depo Politikası : Arşiv Dünyasında, hakemli makalelere CrossRef tarafından sağlanan bir DOI numarası atanır.

 This website is licensed under the Creative Commons Attribution 4.0 International License.