Cem EROĞLU lisans eğitimini 2009 yılında Kara Harp Okulu’nda tamamlamıştır. 2022 yılında Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Suç Araştırmaları Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2023 yılında ise Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü Adli Bilişim Programında doktora eğitimine başlamıştır. Siber suç, siber ortam ve siber güvenlik üzerine çalışmaları bulunmaktadır.