Ercan VELİOĞLU Uzman Kavak ve Hızlı Gelişen Orman Ağaçları Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü
Yayın 4 Hakemlik 1 CrossRef Atıf 3 TR Dizin Atıf 1
4 Yayın
1 Hakemlik
3 CrossRef Atıf
1 TR Dizin Atıf
Takipçi
Takip Edilen

Uzmanlık Alanları

Orman Mühendisliği Silvikültür

Biyografi

1981 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Askerlik görevinden sonra Orman Genel Müdürlüğünde 1986-1992 yılları arasında Amenajman (planlama) mühendisi olarak çalıştı. 1992 yılında atandığı Orman Ağaçları ve Tohumları Islah Araştırma Müdürlüğünde mühendis, başmühendis ve müdür yardımcısı olarak görev yaptı. Kavak ve Hızlı Gelişen Orman Ağaçları Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde 2014 yılında müdür yardımcısı olarak atandı ve 2015 yılından 2021 yılı sonuna kadar enstitü müdürü olarak görev yaptı.

Mesleki konularda çalışma yapmak üzere Finlandiya, ABD, Kanada, Almanya, İtalya, Norveç, Yeni Zelanda ve Gürcistan da bulunmuştur.

Orman ağaçlarında tohum çimlenmesi ve saklanması, kantitatif genetik, moleküler biyoloji ve ağaç ıslahı konularında uzmanlaştı.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Kurum

Kavak ve Hızlı Gelişen Orman Ağaçları Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü
^: Atıf sayıları CrossRef'ten çekilmektedir. Popüler yayınlar, DergiPark'ta araştırma yapan araştırmacılar tarafından favoriye eklenme istatistiğine göre otomatik belirlenmektedir. Bu sayfada görüntülenen istatistikler anlık değerler olmayıp, gerçek istatistikler arasında 24 saate kadar gecikme olabilmektedir.
: DergiPark Kullanıcı Rozeti hakkında bilgi almak için tıklayınız.