Lise eğitiminden bu yana turizm ve otel işletmeciliği eğitimi aldım. Lisans eğitimimi Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi, Yüksek Lisans eğitimimi Gaziantep Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği, Doktora eğitimimi Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesinde tamamladım. 2010 yılına kadar 15 yıl kadar turizm ve otelcilik sektörünün farklı alanlarında çalıştım. 2010 yılından beri AB, KOSGEB, TUBİTAK gibi kurumların hibe ve fon kaynağı sağladığı eğitim ve turizm başta olmak üzere farklı projeler yazmakta ve yönetmekteyim.