e-ISSN: 2979-9686
Başlangıç: 2023
Yayımcı: Atatürk Üniversitesi
Kapak Resmi
 

Research in Agricultural Sciences Hakkında

Research in Agricultural Sciences, Atatürk Üniversitesi tarafından yayınlanan, hakemli, açık erişimli, sadece çevrimiçi bir dergidir.

Research in Agricultural Sciences, Türkçe ve İngilizce dillerinde; Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında olmak üzere yılda üç kez yayınlanan bir dergidir.


Eski Başlık
Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dergisi
ISSN: 1300-9036
EISSN: 2651-5016

Yeni Başlık
Research in Agricultural Sciences (2023-)
EISSN: 2979-9686

İNDEKSLER
Web of Science-Zoological Record
DOAJ
CABI
EBSCO
ProQuest
MIAR
DRJI
TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin
China National Knowledge Infrastructure (CNKI)
CAB Abstract

TELİF HAKLARI
Research in Agricultural Sciences’nin yayınlanma modeli Budapeşte Açık Erişim Girişimi (BOAI) bildirgesine dayanan açık erişimli bilimsel bir dergidir. Derginin arşivine https://dergipark.org.tr/en/pub/agricultureatauni adresinden ücretsiz olarak erişilebilir. Yazarlar Research in Agricultural Sciences’da yayınlanmış çalışmalarının telif hakkını elinde tutar. Research in Agricultural Sciences’ın içeriği, Creative Commons Alıntı-GayriTicari (CC BY-NC) 4.0 Uluslararası Lisansı ile yayınlanmaktadır. Söz konusu telif, üçüncü tarafların içeriği uygun şekilde atıf vermek koşuluyla, ticari olmayan amaçlarla paylaşımına ve uyarlamasına izin vermektedir.

2022 Ocak’tan itibaren dergi Creative Commons CC BY-NC 4.0 lisansıyla yayın yapmaya başlamıştır. Bu tarihten önceki dergi içeriği ücretsiz erişime açık olmakla birlikte geleneksel telif sistemiyle yayınlanmıştır.


İletişim Dergi Tarihçesi

2024 - Cilt: 55 Sayı: 2

Araştırma Makalesi

Fasulye Tohum Böceği, Acanthoscelides obtectus (Say, 1831), Mücadelesinde Bazı Zeolitlerin İnsektisidal Potansiyelinin Araştırılması

Creative Commons

 Bu dergide yayınlanan makaleler Creative Commons Uluslararası Lisansı (https://creativecommons.org/licenses/by-nc/4.0/) kapsamında yayınlanmaktadır. Bu, orijinal makaleye uygun şekilde atıf yapılması şartıyla, eserin herhangi bir ortam veya formatta kopyalanmasını ve dağıtılmasını sağlar. Ancak, eserler ticari amaçlar için kullanılamaz.


Content of this journal is licensed under a Creative Commons Attribution NonCommercial 4.0 International License


29919