Hakkında

DERGİMİZ, 9. SAYISI (2023-Haziran) İÇİN ÇALIŞMALARINIZI BEKLEMEKTEDİR (Haziran Sayısı için makale son gönderim tarihi 15 Nisan'dır).

Yazarların dergimize ait yazım kurallarını ve dergimizin kabul ettiği atıf stillerini kontrol ederek çalışmalarını göndermeleri önemle rica olunur.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi, 2019 yılından itibaren yılda iki kez yayınlanan hakemli bir dergidir.

Dergi'de hukuk ve ilişkili diğer alanlarda akademisyen, araştırmacı ve uygulamacılar tarafından Türkçe, İngilizce, Almanca veya Fransızca hazırlanan makale, karar incelemesi, çeviri, kitap incelemesi gibi bilimsel çalışmalara yer verilmektedir. Dergi'ye gönderilen eserler, çift kör hakemlik esasına göre değerlendirilmektedir. Eserlerin gönderilmesi veya yayınlanması için yazarlardan hiçbir ücret talep edilmemektedir.

Dergide yayınlanan makaleler intihal değerlendirmesinden geçirilmektedir. Benzerlik oranı % 25'ten fazla olan çalışmalar yayımlanmamaktadır. Gönderilen çalışmalardaki kelime sayısı, 15 bini aşmamalıdır.

Yazarların makale gönderebilmeleri için ORCID numarası almaları zorunludur. Yazarlar, makale gönderim sürecinde sorun yaşarlarsa Makale Gönderim linkinden yardımcı videoyu izleyebilirler veya asbuhfd@asbu.edu.tr mail adresine mail atabilirler. Makale gönderirken Dergi'nin makale şablonunu kullanabilirsiniz. 
Creative Commons Lisansñ

ASBÜ Hukuk Fakültesi Dergisi Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.