ISSN: 2148-3728
e-ISSN: 2148-9750
Başlangıç: 2014
Yayıncı: Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Duyuru:

Aralık sayısı için makale gönderimi 1 Kasım tarihinde bitmiştir. İlgili tarihten önce süreci başlayan ve devam eden makaleler süreçlerinin yetişmesi halinde Aralık sayısına değerlendirilecektir.  Haricindeki makaleler 2024 Haziran sayısı için değerlendirmeye alınacaktır.

2014 yılında yayın hayatına başlayan Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi, 15 Haziran ve 15 Aralık tarihlerinde yılda iki sayı olarak Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından yayımlanan uluslararası akademik bir dergidir (Makale Kabul Tarihleri: 15 Haziran tarihli sayı için 01 Ocak - 15 Nisan; 15 Aralık tarihli sayı için 01 Temmuz - 15 Ekim).

Dergimiz Ulakbim TR-Dizin, Erih Plus, Index Copernicus, Sobiad, Road, İSAM, EuroPub gibi ulusal ve uluslararası dizin ve veritabanlarında taranmaktadır.

BEÜİFD, dini araştırmalar alanına dair (Sosyal ve Beşeri Bilimler/Din) makale, kitap kritiği ve sempozyum değelendirmesi gibi çalışmaları yayınlamayı ve kamuoyu ile paylaşmayı amaçlamaktadır. Yayınlanmak üzere gönderilen makaleler, en az iki hakem tarafından çift taraflı kör hakemlik değerlendirmesine tabi tutulur. Ayrıca intihal tespitinde kullanılan özel bir program aracılığıyla makalelerin daha önce yayımlanmamış olduğu ve intihal içermediği teyit edilir. Makalenin türüne bağlı olarak intihal oranının %15 veya %20'den az olması beklenir.

Dergimize gönderilen makaleler İSNAD dipnotlu atıf sistemine (2. Edisyon) ve dergi tarafından belirlenen yazım kurallarına uygun olarak düzenlenmelidir. Ayrıca makalelerin 250-300 kelimelik Türkçe-İngilizce öz/abstract metni ve 750-1000 kelimelik genişletilmiş İngilizce özet içermesi (extended abstract) de gereklidir.


BEÜ İlahiyat Fakültesi Dergisi Creative Commons Atıf-GayriTicari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı (CC BY NC ND) ile lisanslanmıştır


by-nc-nd.png