ISSN: 2147-8473
e-ISSN: 2791-8157
Başlangıç: 2012
Yayıncı: Gençlik ve Spor Bakanlığı
Kapak Resmi
       

Gençlik Araştırmaları Dergisi DergiPark Sayfasına Hoş Geldiniz.

Gençlik Araştırmaları Dergisi (GAD), 2013 yılından itibaren yılda 3 sayı olarak yayımlanan, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın akademik ve uluslararası hakemli dergisidir. GAD TRDİZİN ve EBSCO tarafından indekslenmektedir.

Derginin amacı, uluslararası, disipliner ya da disiplinlerarası, özgün, bilimsel çalışmalar için mecra olmak, gençlikle ilgili nitelikli tartışmalar üretmek ve Türkiye’de gençlere yönelik politikaların geliştirilmesine katkı sağlamaktır. Bu sebeple yayımlanacak çalışmalardan teknik yetkinliğin yanı sıra, gençlikle ilgili tartışmalara yeni ve özgün katkılar sağlamaları da beklenmektedir. Böylelikle Türkiye’de gençlik alanında çalışma yapan kişilerin ve/veya kurumların yararlanacağı bir birikimin oluşmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir.


Gençlik Araştırmaları Dergisine gönderilen çalışmaların benzerlik taraması yazar(lar) tarafından yapılarak raporun, çalışmayla birlikte sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Benzerlik Tarama Raporu olmayan çalışmalar değerlendirme sürecine alınmayacaktır. 

2288022881


ÖNEMLİ NOT: DERGİMİZ ÖZEL SAYILAR HARİCİNDE HER YILIN NİSAN, AĞUSTOS VE ARALIK AYLARINDA OLMAK ÜZERE YILDA ÜÇ DEFA YAYIMLANMAKTADIR. ADAY ÇALIŞMALAR SAYIYA ÖZEL GÖNDERİLMEMEKTEDİR. DERGİMİZE GÖNDERİLEN MAKALELER DEĞERLENDİRME SÜRECİNİN TAMAMLANMASINI TAKİBEN UYGUN OLAN İLK SAYIDA YAYIMLANMAKTADIR.