Amaç

Journal of Scientific, Technology and Engineering Research (JSTER);

Bilim, Teknoloji ve Mühendislik profesyonelleri için gelişmiş bir bilgi platformu sağlamayı amaçlar. 

Uluslararası bir AÇIK ERİŞİM, HAKEMLİ, çevrimiçi dergi olan Journal of Scientific, Technology and Engineering Research (JSTER), bilim, mühendislik ve teknolojinin tüm alanlarını kapsayan orijinal araştırma makaleleri ve etkili iletişim sunar. Derginin öncelikli misyonu, tüm dünyadan yüksek kaliteli araştırmaların önde gelen kaynağı olmaktır.

Journal of Scientific, Technology and Engineering Research (JSTER);
Uluslararası bir AÇIK ERİŞİM, HAKEMLİ, çevrimiçi bir dergi olup, bilim, mühendislik ve teknolojinin tüm alanlarını kapsayan orijinal araştırma makaleleri ve etkili iletişim sunar. JSTER; bilim, teknoloji ve mühendislik ile ilgili makaleleri yayınlayan hakemli, açık erişimli uluslararası akademik bir dergidir ve yılda iki kez yayınlanır.

Journal of Scientific, Technology and Engineering Research (JSTER); orijinal makaleler, araştırma makaleleri, mühendislik ve teknoloji araştırmalarının tüm bilimsel alanlarından makaleler ve uygulamaları yayınlayan hakemli, altı aylık, çevrimiçi bir uluslararası araştırma dergisidir. JSTER bilim, teknoloji ve mühendislik profesyonelleri için gelişmiş bir bilgi platformu sağlar. Derginin öncelikli misyonu, tüm dünyadan yüksek kaliteli araştırmaların önde gelen kaynağı olmaktır.

Kapsam

Journal of Scientific, Technology and Engineering Research (JSTER) / Bilim, Teknoloji ve Mühendislik Araştırmaları Dergisi;

JSTER bilim, teknoloji ve mühendislik alanlarında araştırma, geliştirme ve uygulamayı vurgulayan makaleler yayınlar. Tüm yazılar, editör inceleme komitesi tarafından önceden incelenir. Katkılar orijinal olmalıdır, daha önce veya aynı anda başka bir yerde yayınlanmamalı ve yayınlanmadan önce eleştirel olarak gözden geçirilmelidir. Makaleler İngilizce veya Türkçe yazılmalı, sağlam gramer ve uygun terminolojiye sahip olmalıdır.

Teknolojik projelerin ve mühendislik uygulamalarının kavrayışı ve bilimsel alanlarında yapılan teorik ve deneysel çalışmaları ve perspektif araştırmaları içerir. Editoryal etkinlik Yayın Kurulu ve Türkiye ve diğer Dünya Üniversiteleri bölümlerinden etkileyici bilimsel personel olan Bilimsel Hakemler tarafından koordine edilmektedir.

Dergide,  makale değerlendirme ücreti (APC-article processing charges) uygulaması yoktur.
Dergiye sunulan ve yayınlanan makaleler için, makale işleme ücretleri (APC'ler) ve herhangi bir makale sunum veya makale yayın ücreti alınmamaktadır..

JSTER, teknolojik projelerin bilimsel alanları ve mühendislik uygulamalarıyla ilgili  teorik , araştırma ve deneysel çalışmaları aşağıdakilere odaklanan ancak bunlarla sınırlı olmayan yayınlar:

1. Elektrik ve Elektronik Mühendisliği
2. Otomasyon, Bilgisayarlar ve Bilgi Teknolojisi
3. Enerji, Kaynaklar ve Enerji Araştırmaları
4. Yenilenebilir Enerji Sistemleri
5. Makine Mühendisliği ve Mekatronik
6. Nörobilim ve Biyomedikal Mühendisliği
7. Endüstri Mühendisliği
8. Mühendislik ve Yönetim
9. Uygulamalı Mühendislik Bilimleri
10. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği
11. Kimya Mühendisliği.
12. Çevre Koruma Teknolojileri

 • DETAYLI MÜHENDİSLİK KONULARI

  Mühendislik ve Teknoloji
  Havacılık Teknolojileri
  Tarım Teknolojileri
  Yapay zeka
  Ses Sistemleri
  Otomotiv Mühendisliği
  Biyolojik ve Bio sistem
  Kimya Mühendisliği
  İnşaat mühendisliği
  Algoritma Tasarımı
  Elektrik Mühendisliği
  Elektromekanik Sistem
  Elektronik ve Haberleşme
  Çevre Mühendisliği
  Gıda Koruma Teknolojileri
  Jeoloji Mühendisliği
  Görüntü işleme
  Endüstri Mühendisliği
  Biyomühendislik
  Malzeme Mühendisliği
  Matematik ve Algoritmalar
  Makine Mühendisliği
  Mineral ve Metalurji
  Sistem Modeli Tasarımı
  Nükleer Mühendislik
  İstatistiksel teknikler
  Petrol Mühendisliği
  Fizik Mühendisliği
  Üretim ve İmalat
  Yazılım geliştirme
  Telekomünikasyon Mühendisliği