ISSN: 2149-0732
e-ISSN: 2602-4845
Başlangıç: 2015
Yayıncı: Kırıkkale Üniversitesi
Kapak Resmi
       

KAYFOR 23 ÖZEL SAYI BİLGİLENDİRME:  KAYFOR23 kapsamında tam metin gönderecek yazarların, makale gönderme arayüzünde yer alan önizleme aşamasında EDİTÖRE NOT kısmında KAYFOR23 ÖZEL ÇAĞRISINA YÖNELİK olduğunu belirten not paylaşmaları gerekmektedir.

Ekonomi İşletme Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Dergisi (JEBPIR), İşletme, İktisat, Maliye, Ekonometri, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Sağlık Yönetimi, Uluslararası Ticaret, Sosyoloji, Felsefe gibi alanlarda bilimsel ve akademik çalışmaların kabul edildiği uluslararası hakemli bir dergidir.

Dergide araştırma makalelerine yer verilmektedir. Dergimize gönderilen bilimsel ve akademik çalışmalar hakem incelemesinden geçerek, en az iki hakemin olumlu görüşü alındıktan sonra, Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki kez İnternet ortamında açık erişimli, e-ISSN 2602-4845 kodu ile elektronik dergi olarak yayımlanmaktadır. Dergi’nin yayın dili Türkçe ve İngilizcedir. Dergiye gönderilecek tüm makaleler dergipark üzerinden kabul edilmektedir. Mail yoluyla kurulacak iletişimler sadece bilgi amaçlı olmalıdır. jebpir@kku.edu.tr adresine gönderilen makaleler dikkate alınmayacaktır.

Dergimizin 9.cilt 1. sayısı 30 Haziran 2023 tarihli olarak yayınlanmıştır. Tüm araştırmacılarımıza ve emeği geçenlere teşekkür ederiz. 2023 yılı birinci sayı için gönderim süreçleri 15 Temmuz 2023 tarihinde başlayacaktır. 15 Kasım 2023 tarihine kadar makale başvuruları kabul edilecek olup bu tarihten sonra gönderilecek tüm makaleler bir sonraki sayıda yayınlanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

.