Hakkında

Değerli araştırmacılar,

Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi (KÜSBD), temel olarak sosyal bilimlerin tüm alanlarına açık, Türkçe ve İngilizce yapılmış bilimsel çalışmaların yayımlandığı hakemli, uluslararası ve ücretsiz bir dergidir. Dergi Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki (2) kez yayınlanır. KÜSBD, Temmuz 2020 sayısından itibaren elektronik dergi olarak yayın hayatına devam edecektir.

Tarih, Edebiyat, Çeviribilim, Eğitim, İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Sosyoloji, Psikoloji, Hukuk, Felsefe, Güzel Sanatlar, Uluslararası İlişkiler, alan öğretimleri ve diğer sosyal bilim alanlarının nitel, nicel veya tarama türü araştırmalarına açık olan KÜSBD, bilimsel literatürle birlikte her türlü entelektüel çalışmalara yer vermektedir.

Ocak 2024 sayısından itibaren, farklı üniversitelerden yazılara daha fazla yer vermek ve ULAKBİM’in kriterlerini daha iyi uygulamak adına Kırıkkale Üniversitesindeki hocalarımızın makaleleri, o sayıda yayınlanan makalelerin oranına göre %50 olarak sınırlandırılacaktır.

Dergiye gönderilecek makaleler, KÜSBD makale şablonuna göre düzenlenerek gönderilmelidir. Makaleler, yazım kurallarında belirtildiği üzere, APA 6 yazım ve atıf standartlarına göre düzenlenmelidir. Dergimize makale gönderme sürecini açıklayan video için tıklayınız.

Açık Erişim Politikası: KÜSBD'de yayınlanan makalelere erişim ücretsiz ve sınırsızdır.

ISSN:2146-2879

E-ISSN: 2717-6231

KÜSBD web: https://kusbd.kku.edu.tr/Idari


Creative Commons Lisansı

İletişim

Telefon Numarası: +90 0318 357 35 92

Faks Numarası: +90 0318 357 35 97

e-mail: sbd@kku.edu.tr

Posta Adresi: Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü, Merkez Yerleşke, 71450, Yahşihan-KIRIKKALE

Creative Commons Lisansı
Bu eser Creative Commons Alıntı-GayriTicari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.