e-ISSN: 2602-4314
Başlangıç: 2017
Yayımcı: Kırklareli Üniversitesi
Kapak Resmi
 

Kırklareli Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi sosyal bilimler alanında kuramsal ve yöntembilimsel araştırmalara yer veren hakemli, açık erişimli bilimsel bir dergidir. Dergi, Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda 2 (iki) kez yayınlanmaktadır.

Ulusal ve uluslararası indeks ile platformlarda taranan dergi, Türkçe veya İngilizce yazılmış, davranış bilimleri, dil bilimi, edebiyat, eğitim bilimleri, felsefe, hukuk, iktisat, ilahiyat, iletişim, işletme, kamu yönetimi, maliye, siyaset bilimi, sanat tarihi, sosyoloji, sosyal politika ve çalışma ilişkileri, tarih, turizm ve uluslararası ilişkiler ile doğrudan ya da dolaylı ilişkisi bulunan bilimsel, özgün ve nitelikli çalışmaları değerlendirmeye kabul etmektedir.

Kırklareli Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi'ne değerlendirilmek üzere gönderilecek tüm çalışmaların, Temmuz 2022 itibariyle güncellenen "Kırklareli Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi Makale Yazım Şablonuna" göre düzenlenmiş olması gerekmektedir. Bu şartları taşımayan çalışmalar hakem değerlendirme aşamasına geçememektedir. Ayrıca dergimizin önceki yazım şablonlarına göre düzenlenmiş olan makaleler, yeniden güncel sürüme göre düzenlenmesi için yazarlara geri gönderilecektir.

Dergide yayınlanacak eserlerde yer alan görüş ve düşüncelerin her tür sorumluluğu yazara/yazarlarına aittir.2023 - Cilt: 7 Sayı: 2