Hakkında

MANAS Sosyal Araştırmalar Dergisi - MANAS Journal of Social Studies

ÖNEMLİ DUYURULAR


  1. Değerli araştırmacılar Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. Yılı münasebetiyle bir özel sayı çıkarılması planlanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100 yıllık kazanımlarını ele alan makalelere öncelik vermek üzere derginin yayın alanlarına giren diğer konulardaki ilgili makaleler de kabul edilecektir. Detaylı bilgi için “duyuru” dosyasını indiriniz.
  2. MANAS Sosyal Araştırmalar Dergisi'ne olan yoğun talepten dolayı yazarlara, hakem olarak katkı veren hocalarımıza ve alan editörlerimize çok teşekkür ediyoruz. Yoğun talepten dolayı dergimizin NİSAN 2023 sayısı tamamlanmıştır. Mevcut makale durumu göz önüne alındığında, yeni gelen makaleler için en erken yayın tarihi TEMMUZ 2023 olarak tahmin edilmektedir. Yazarların bu durumu dikkate alarak makale göndermesini rica ediyoruz.
  3. DergiPark sisteminde sayılar yayınlandıktan sonra en fazla 5 gün içerisinde makalelerde düzenleme yapılabilmektedir. Bu yüzden makaleniz yayınlanınca dikkatli bir şekilde kontrol etmeniz ve bu 5 günlük süre içerisinde düzeltme talebinizi iletmeniz rica olunur.
  4. MANAS Sosyal Araştırmalar Dergisi'ne gönderilecek makalelerde aranacak benzerlik oranı % 20 veya altında olmalıdır. 

Editör

Prof. Dr. Kürşad YILMAZ
e-posta:
kursadyilmaz@gmail.com, seyil.najimudinova@manas.edu.kg, kayahan.kucuk@manas.edu.kg

MANAS Journal of Social Studies (MANAS Sosyal Araştırmalar Dergisi)     


16155