e-ISSN: 2667-8357
Başlangıç: 2019
Yayımcı: Sağlık Bilimleri Üniversitesi
Kapak Resmi
 

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hemşirelik Dergisi hemşireliğin tüm alanları ile doğrudan ilgili olan bilginin gelişimini ve değişimini teşvik etmeyi, sağlık bilimleri ve toplumun sağlık sorunlarına yönelik nitelikli araştırmalar yayımlamayı amaçlayan çift kör hakemli bir bilimsel dergidir. Dergi Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında olmak üzere yılda 3 kez yayınlanır. Yayın dili Türkçe ve İngilizcedir. 

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hemşirelik Dergisi’nin kapsamında hemşirelik ve sağlık bilimlerinin tüm alanlarında, ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel nitelik ve değere sahip klinik ve deneysel araştırmalara, olgu sunumlarına ve derleme türündeki yazılara yer verilir. 

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hemşirelik Dergisi TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin, DOAJ, EBSCO, CINAHL Ultimate, Index Copernicus, Asos İndeks, Türk Medline ve Türkiye Atıf Dizini tarafından indekslenmektedir.

e-ISSN: 2667-8357

2024 - Cilt: 6 Sayı: 1

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hemşirelik Dergisi'nin içeriği Creative Commons Lisansı Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.