e-ISSN: 2687-4997
Başlangıç: 2019
Yayımlanma Sıklığı: Yılda 2 Sayı
Yayıncı: Osman ORHAN
Kapak Resmi
       

Türkiye Uzaktan Algılama Dergisi - TUZAL (Turkish Journal of Remote Sensing)  bilim ve teknolojideki gelişmelere paralel olarak Uzaktan Algılama alanındaki yeniliklerle ilgili yapılan çalışmaları yayınlayan ve Uluslararası İndeks ve Veritabanlarında taranan bir dergidir.

Türkiye Uzaktan Algılama Dergisi :Temel Uzaktan Algılama Uygulamaları, RADAR/SAR/LIDAR, Hiperspektral uzaktan algılama, Görüntü sınıflandırma ve analiz yöntemleri, Radyometrik düzeltme için atmosferik modellemenin geliştirilmesi, Uzaktan algılama ve CBS yöntemlerinin entegrasyonu, Afet ve risk etkilerinin azaltılması için bilgi desteği: erken uyarı sistemleri, izleme, esneklik ve risk azaltma çalışmaları, Çevre kirliliği: değerlendirme ve etki çalışmaları, Yeryüzü Bilimi Uygulamaların ile uzaktan algılanmış girdilerin entegrasyonu, Sürdürülebilir tarımsal üretim ve tarımın korunması için tarım ürünlerinin büyümesinin çok boyutlu izlenmesi, İklim değişikliği çalışmaları, Çölleşme ve kuraklık çalışmaları, Su kalitesi çalışmaları ile ilgili makaleleri yayınlamaktadır.

TUZAL Dergisi Haziran ve Aralık ayları olmak üzere yılda iki kez yayınlanır. Dergi ÜCRETSİZDİR.
Derginin yayın dili TÜRKÇE veya İNGİLİZCE'dir.
Dergimizde Tüm Yazarlar için ORCID ID numarası zorunludur.
ORCID iD numaranızı https://orcid.org/register adresinden alabilirsiniz.   

Türkiye Uzaktan Algılama Dergisi Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License. tarafından lisanslanmıştır.

Creative Commons Attribution ShareAlike license icon