e-ISSN: 2667-615X
Başlangıç: 1994
Yayımcı: Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi
Kapak Resmi
 

Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi adıyla çıkan dergimizde 14 Şubat 2019 tarihi itibariyle Van İlahiyat Dergisi şeklinde isim değişikliği olmuştur.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi, yılda en az iki defa yayımlanan ulusal ve uluslararası indeksler tarafından taranan hakemli bir dergidir.

Latin harfleri dışındaki dillerde yazılmış makalelerde, mutlaka Latin harfleri ile yazılmış başlık, öz, anahtar kelimeler ve kaynakçaya (referanslar) da yer verilmelidir.

Yayınlanmak üzere gönderilen makaleler, en az iki hakem tarafından çift taraflı kör hakemlik değerlendirmesine tabi tutulur.  Sosyal Bilimler alanında hazırlanan makaleler, kitap değerlendirmeleri, sempozyum tanıtımları ve Doktora tez özetleri (Türkçe- İngilizce) yayımlanır.

Dergimiz, makalelerin değerlendirilmesi, yayına hazırlanması ve yayınlanması sürecinde yazarlardan herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Makale Gönderimine Kapatılacak Tarih: 1 Mayıs 2024

2023 - Cilt: 11 Sayı: 19

Sosyal Medya Hesaplarımız

3uFY0wpD_400x400.jpg  fb_icon_325x325.png


Creative Commons Lisansı
Van İlahiyat Dergisi - Van Journal of Divinity Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.