ISSN: 2687-3478
Founded: 2019
Period: Tri-annual
Publisher: Isparta University of Applied Sciences
Cover Image
       

Türkiye Mesleki ve Sosyal Bilimler Dergisi, yapılacak çalışmalarla, mesleki ve sosyal bilimler alanlarına bilimsel katkıda bulunmayı ve böylece bilimsel alanın gelişimini sağlamayı amaç edinmektedir.

Türkiye Mesleki ve Sosyal Bilimler Dergisi, 2019 ve 2020 yıllarında yılda iki kez (Mayıs ve Kasım ayları) yayımlanmış olup, 2021 yılından itibaren yılda üç kez (Nisan, Ağustos ve Aralık) yayınlanacaktır. Dergide sosyal bilimler ve mesleki bilimler alanları ile ilgili tüm konularda Türkçe ve İngilizce makale kabul edilmektedir. Dergiye gönderilen makalelerden değerlendirme ücreti ve başvuru ücreti alınmaz. Dergide yayımlanan yazılardaki görüşler derginin görüşleri değildir. Tüm sorumluluk yazarlarına aittir. Yazarlara telif ücreti ödenmez. Dergide önceden yayınlanmış, yayınlanmak üzere kabul edilmiş ve yayınlanmak için değerlendirilmekte olan yazılar kabul edilmemektedir.

Dergiye gönderilen makaleler öncelikle ithenticate tarafından taranarak makale benzerlik oranına bakılmaktadır. Makale benzerlik oranı %20'nin üzerinde çıkan makaleler, hakem süreci başlatılmadan iletişim kurulan yazara geri gönderilmektedir.

Türkiye Mesleki ve Sosyal Bilimler Dergisi, uluslararası indeksler olan SIS, DRJI, CiteFactor, Index Copernicus (ICI), EuroPub, AcarIndex ve Asos Index tarafından indekslenmektedir. Türkiye Mesleki ve Sosyal Bilimler Dergisi'nin birçok uluslararası indekslere başvurusu değerlendirme aşamasındadır. İndeks başvuruları kabul oldukça dergi indeks bilgileri güncellenecektir. 

2022 - Issue: 8

Taranan İndeksler

CenterLogo.png      16126   

logo.png

copernicus_new_(1).png

  asos-index.png          logo.png

acarindex.png

Makale Başvuru Dosyaları

Makale Şablonu için tıklayınız...

Makale Kapak Şablonu için tıklayınız...

Makale Başvuru (Yayın ve Telif Hakkı Devir) Formu için tıklayınız...

JEL Kodları için tıklayınız...