avatar
Ali Çağan Uzman Öğretim Görevlisi BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ
Yayın 2 Hakemlik 0
2 Yayın
0 Hakemlik

Uzmanlık Alanları

Canlandırma-Animasyon Grafik Tasarımı İllüstrasyon Video Tasarımı

Biyografi

Son yedi yıldır İstanbul Beykoz Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak Çizgi Film ve Animasyon, Grafik Tasarım, Radyo Televizyon ve Sinema ile İletişim ve Tasarım bölümlerinde Karakter Tasarımı, İllüstrasyon, Çizim ve Modelleme, Hareketli Grafik ve Görsel Tasarım gibi çeşitli dersler vermekteyim.
Şu anda tez yazma aşamasında olduğum doktora eğitimim Marmara Üniversitesi Reklamcılık ve Tanıtım Bölümü'nde devam etmekte. Akademik tecrübemin yanı sıra 11 yıldır MG CSA'da kıdemli sanat yönetmeni olarak ve Londra merkezli reklam ajansı Beige'de uzaktan animasyon sanatçısı olarak çalışmaktayım.

Freelance olarak Netflix, PBS, BBC, Dünya Sağlık Örgütü, UNESCO, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı, HBO, Uçan Süpürge Film Festivali gibi çok sayıda müşteriye tasarım yaptım. Grafik tasarımcısı olduğum “Camp Confidential America's Secret Nazis” başlıklı kısa animasyon belgeseli, THE 43rd NEWS & BELGESEL EMMYS'de Üstün Grafik Tasarım ve Sanat Yönetmenliği ve Üstün Müzik Besteciliği ödüllerine aday gösterildi. 94. AKADEMİ ÖDÜLLERİ'nde En İyi Belgesel Kısa Konu kategorisinde finale kaldı.

Profesyonel çalışmalarımın yanı sıra sergiler için illüstrasyonlar ve sanat eserleri hazırlıyorum ve kendi NFT koleksiyonuma sahibim. Ayrıca Avrupa İnsan Hakları Film Festivali'ne katıldığım animasyon ile festivalde finalist olmaya hak kazandım.


Kurum

BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ

Popüler Yayınları

Militarist Eğilimlerin Askeri Reklamlara Yönelik Tutuma Etkisi
DOI: 10.31123/akil.1368804
ATIF 0 FAVORİ 1 TOPLAM İNDİRİLME SAYISI 166

0

1

166

Yayınlar

1

166

0

1058

Kullanıcının DergiPark'ta kayıtlı görevi bulunmamaktadır.
Crossref atıf bulunmamaktadır.
İnteraktif Rehber Aracı
Panel tanıtımını görmek istiyorsanız Turu Başlat' a tıklayabilirsiniz.