Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Sosyoloji ve Felsefe bölümlerinden lisans ve lisansüstü derecelerini aldı (2007-2013). Sosyoloji yüksek lisansını ODTÜ'de "Türkiye'de F Tipi Hapishaneleri" üzerine tamamladı. Bekiroğlu "Urbicide'ı Kavramsallaştırmak: Mekân, Hafıza, Savaş ve Nekropolitika" " başlıklı bir doktora derecesini 2023 yılında ODTÜ'den almıştır. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olarak çalışan Bekiroğlu'nun araştırmaları kent sosyolojisi, kapatılma ve biyopolitika kuramlarıyla ilgilidir. Çalışmaları siyaset, felsefe ve sosyolojinin kesişiminde yer almaktadır.