Tolga ÇELİK 21 Ocak 1995 tarihinde Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Şereflikoçhisar'da tamamladı. Lisans eğitimine 2014 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Görme Engelliler Öğretmenliği ile başladı. 2018 yılında Görme Engelliler Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Kamu personel seçme sınavında alanında birinci olarak Gaziantep Abdülkadir Konukoğlu Özel Eğitim İlkokulunda göreve başladı. Daha sonra sırasıyla Karacaoğlan İlkokulu Özel Eğitim Alt Sınıfı (Hafif Zihinsel), Safa Mehmet Kurt Ortaokulu Altsınıfında (Otizm) özel eğitim öğretmeni olarak görev yaptı. İdarecilik görevine GAP Görme Engelliler İlkokulu-Ortaokulunda müdür yardımcısı olarak başladı. Daha sonra aynı kurumda müdür başyardımcılığı görevinde bulundu. Şu an Nizip Namık Kemal Ortaokulunda okul müdürü olarak görevine devam etmektedir.2022-2023 yılında Gaziantep Üniversitesi Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimini bitirmiştir. Araştırmacı olarak Görme Engelliler ve Eğitim Yönetimi alanında bilimsel araştırmalar yapmaktadır.