Amaç ve Kapsam

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi; sosyal bilimler alanında ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel niteliklere sahip çalışmaları yayımlayarak sosyal bilimlerin bilgi birikimine katkıda bulunmayı amaçlayan bilimsel nitelikli, ulusal ve uluslararası öz ve indekslerce taranan ulusal hakemli bir dergidir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi; antropoloji, felsefe, psikoloji, sosyoloji, dil ve edebiyat, eğitim, ilahiyat, iktisadi ve idari bilimler, hukuk, halkla ilişkiler, iletişim, turizm, sanat ve tasarım vb. gibi vb. gibi sosyal bilimler kapsamına giren tüm alanlardaki bilimsel çalışmalara  yer veren hakemli bir dergidir.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi; 1999 yılından itibaren “Hakemli Dergi” statüsüne uygun olarak yayımlanmaktadır. 2017 yılına kadar Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki sayı olarak yayımlanmakta iken, gerek alandaki ihtiyaç, gerekse dergiye gösterilen yoğun ilgiden dolayı, 2018 yılında 3 sayı olarak yayınlanmış olup, 2019 yılından itibaren yılda dört sayı (Mart, Haziran, Eylül, Aralık) olarak yayınlanacaktır. Yayın Kurulu kararıyla Özel Sayı olarak da yayımlanabilmektedir. 

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisine makale başvurusunda bulunmayı düşünüyorsanız Dergi Yönergesi ve Dergi Yazım Kuralları bağlantısı aracılığıyla dergi yayın politikası ve dergi yazım kuralları ‘na ulaşabilirsiniz.

Yazarlar dergiye gönderi yapmadan önce kayıt (register- üye) olmalıdır. Gönderi işlemi Üye Giriş bağlantısı aracılığıyla  yapılır. Dergi ana sayfasının üst kısmında yer alan Kayıt bağlantısı aracılığı ile bu işlem gerçekleştirilebilir. 

Afyon Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi'nin DergiPark sistemine geçmeden önceki sayılarına ulaşmak için http://www.sbd.aku.edu.tr/?p=20 adresini ziyaret edebilirisniz.


Yayımlanma Ayları
Mart Haziran Eylül Aralık