ISSN: 1302-3241
e-ISSN: 2687-2196
Başlangıç: 2003
Yayın Aralığı: Aylık
Yayıncı: Atatürk Üniversitesi
Kapak Resmi
       

Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dergisi, 5 Ocak 2022 tarihinden itibaren gönderilecek yeni makalelerin değerlendirmesi https://aujkkef.manuscriptmanager.net/adresinden gerçekleştirecektir. Makalelerinizi bu adres üzerinden göndermenizi rica ederiz.

Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Dergisi, Eğitim Bilimleri ve Öğretmen Yetiştirme Alanlarında kuram ve uygulama alanlarına yönelik, eğitim alanına katkıda bulunan özgün araştırma makalelerini, denemeleri/derlemeleri ve çevirileri yayınlayan bilimsel hakemli bir dergidir. Dergi yılda 2 kez (Haziran ve Aralık) yayınlanır. 

Derginin tarandığı indeksler:  Ulakbim TR Dizin (2019'dan beri), SOBİAD, Türk Eğitim İndeksi, Google Scholar

Dergimiz 2022 yılından itibaren Mart, Haziran, Eylül ve Aralık olmak üzere yılda 4 sayı yayınlamaya başlayacaktır. 

Sayın yazarlar 2021 yılında dergi şablonunda güncelleme yapılmıştır. Araştırma ve derleme makaleleri için farklı farklı yazım şablonları oluşturulmuştur. Lütfen makale türüne dikkat ederek ilgili şablon üzerinden makalenizi sisteme yükleyiniz. 

UYARI: SAYIN YAZARLAR, LÜTFEN SİSTEME MAKALE YÜKLERKEN MAKALEDE YAZAR İSİMLERİ YER ALMAMASINA DİKKAT EDİNİZ. DERGİ YAZIM KURALLARINI İNCELEDİKTEN SONRA DERGİ ŞABLONUNA UYGUN ŞEKİLDE MAKALEYİ WORD DOSYASI ŞEKLİNDE YÜKLEYİNİZ. AYRICA ETİK KURUL BELGESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARI YÖNTEM KISMINDA VE MAKALENİN SON SAYFASINDA BELİRTİNİZ. ÇOK İSİMLİ MAKALELERDE KATKI ORANI BEYANI İFADESİNİ SONUÇLAR KISMINDAN SONRA EKLEYİNİZ. 

2021 - Sayı: 43