e-ISSN: 2822-6062
Başlangıç: 2021
Yayımcı: Kastamonu Üniversitesi
Kapak Resmi
 

Inspiring Technologies and Innovations (INOTECH), Türkiye'de Kastamonu Üniversitesi tarafından 2022 yılından bu yana Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda 2 kez yayınlanan uluslararası, hakemli, açık erişimli ve periyodik bir araştırma dergisidir. Derginin yayın dili Türkçe ve İngilizcedir.

Bu dergide yayınlanan tüm araştırma makaleleri, ilk editoryal incelemeye ve bağımsız uzman hakemler tarafından kör hakem incelemesine dayalı olarak sıkı bir hakem değerlendirmesinden geçmektedir.

Makale gönderimi sırasında aşağıdaki 4 belgenin sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Bu belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda makale REDDEDİLECEKTİR. Dosyalarla ilgili ayrıntılı bilgiye Yazım Kuralları menüsünden ulaşmak için tıklayınız.

1. Makale Başlık Sayfası

2. Makale Tam Metni

3. Telif Hakkı Devir Formu

4. Benzerlik Raporu


Dergimiz açık erişim sistemi ile çalışmaktadır. Dergi sayılarında yayınlanan makalelere ücretsiz olarak erişilir. Dergimize makale gönderim aşamasında veya basım aşamasında herhangi bir ücret alınmaz. (There is no article submission or processing charges in our journal).

Dergiye gönderilen bilimsel çalışmalar, sözlü veya poster sunum olarak başka bir yerde yayınlanmak üzere değerlendirme aşamasında olmamalıdır. Gönderilen makaleler derginin bilimsel komiteleri tarafından incelenir. Gönderilen makalelerin başka bir yerde yayınlanmamış olması ve yayınlanmak üzere inceleme aşamasında olması gerekmektedir. Yazıların sorumluluğu yazarlara aittir. Yazarlardan herhangi bir başvuru, işlem ve yayın ücreti talep edilmemektedir.

Açık erişim politikasını benimseyen Inspiring Technologies and Innovations (INOTECH) dergisinde (e-ISSN: 2822-6062) yayınlanan tüm makalelere çevrimiçi olarak ücretsiz olarak erişilebilmektedir. Kullanıcıların derginin yayıncısı ve yazarından önceden izin almadan tüm makaleleri okumasına, indirmesine, kopyalamasına, dağıtmasına, yazdırmasına, taramasına ve bağlantı vermesine izin verilir.

Yazarların tüm bilimsel sorumluluğu yazarların kendisine aittir. Dergide yayınlanan yazılardan dolayı editör, editör yardımcısı ve yayıncı hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Araştırma Makalesi

Spatiotemporal Modeling and Simulation of DC Microplasma Glow Discharges in ZnSe-Ar/H2 System

Dergimiz 2024 Yılı Ocak ayı itibariyle artık İngilizce ve Türkçe yayınları kabul etmeye başlamıştır. Türkçe yayınlar İngilizce Özet içerecek şekilde kabul edilecektir. Yazım Kuralları menüsünden Tam Metin yazım şablonunu indirebilirsiniz.