Hakkında

İletişim bilimlerinin tüm alanlarıyla ilgili Türkçe olarak yazılmış araştırma ve derleme makalelerine ve kitap değerlendirme yazılarına yer vermektedir. Dergiye gönderilen makalelerin özgün bilimsel çalışmalar olması gerekmektedir. KİLAD, Asos İndeks ve ROAD tarafından taranmaktadır. 

Makaleleri sisteme yüklerken dikkat edilmesi gereken hususlar:
Sisteme yüklenecek makalelerin KİLAD’ın makale şablonuna ve yazım kurallarına göre hazırlanmış olması gerekmektedir.

AÇIK ERİŞİM POLİTİKASI

Dergi,  Creative Commons Lisansı Creative Commons Atıf 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır. "Açık erişim" tanımına uygun olarak, okuyucularına makaleleri "okuma, indirme, kopyalama, dağıtma, yazdırma, arama ya da tam metinlerine bağlantı yapma" izni vermektedir.

MAKALE ÇAĞRISI

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Araştırma Dergisi’nin (KİLAD) Eylül ayında yayımlanacak 24. sayısı için makale kabullerimiz başlamıştır. Yeni sayımız için değerli katkılarınızı bekleriz. Çalışmalarınızı https://dergipark.org.tr/tr/pub/kilad adresinde bulunan "Makale Gönder" butonundan bizlere ulaştırabilirsiniz. Yüklemeden önce lütfen "Yazım Kuralları" nı okuyunuz.

Mart ayında yayınladığımız 23. sayımız itibarıyla kitap değerlendirme yazılarını dergimiz kapsamına aldık. Dergimizin yeni sayısı için bilimsel katkılarınızı bekliyoruz. 

Dergiye gönderilecek olan makalelerin yazım kuralları için:
https://dergipark.org.tr/tr/pub/kilad/writing-rules

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Araştırma Dergisi
Editör Kurulu


Son Güncelleme Zamanı: 1.04.2024 13:07:56