ISSN: 2687-2099
e-ISSN: 2687-2099
Başlangıç: 2002
Yayın Aralığı: 6 Ayda 1
Yayıncı: Kocaeli Üniversitesi
Kapak Resmi
       

MAKALE ÇAĞRISI

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Araştırma Dergisi’nin (KİLAD) Mart ayında yayımlanacak 21. sayısı için makale kabullerimiz başlamıştır. Yeni sayımız için değerli katkılarınızı bekleriz. Çalışmalarınızı https://dergipark.org.tr/tr/pub/kilad adresinde bulunan "Makale Gönder" butonundan bizlere ulaştırabilirsiniz. Yüklemeden önce lütfen "Yazım Kuralları" nı okuyunuz.

Dergiye gönderilecek olan makalelerin yazım kuralları için:
https://dergipark.org.tr/tr/pub/kilad/writing-rules

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Araştırma Dergisi
Editör Kurulu


Makale Gönderim Tarihi: Başlangıç: 17 Mayıs 2022 Bitiş: 31 Aralık 2024


Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Araştırma Dergisi KİLAD, Mart ve Ekim aylarında olmak üzere yılda iki kez yayınlanan, hakemli akademik bir dergidir.

KİLAD, iletişim bilimlerinin tüm alanlarıyla ilgili araştırma, inceleme ve derleme yazılarının yer aldığı bilimsel nitelikte bir dergi özelliği taşımaktadır. KİLAD, iletişim bilimleri, gazetecilik, sinema, halkla ilişkiler, televizyon, yeni medya ve radyo alanları başta olmak üzere, felsefe, siyaset bilimi, psikoloji, sosyoloji, tarih gibi interdisipliner konularda da özgün içerikli ve güncel araştırmalar ile bilimsel anlamda akademik alanyazına katkı sunmayı hedeflemektedir.

Dergide iletişim bilimleriyle ilgili konuları ele alan, Türkçe olarak yazılmış, bilimsel ve özgün çalışmalar bulunmaktadır.