e-ISSN: 1308-0830
Başlangıç: 2008
Yayıncı: Mersin Üniversitesi
Kapak Resmi

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Değerli Bilim İnsanları,

Dergimiz Yazar Rehberi 05.10.2020 tarihinden itibaren güncellenmiştir. Lütfen başvurularınızı Yazar Rehberine uygun olarak hazırlayınız. Başvuruda aşağıda belirtilen dosyalar eksiksiz olarak sisteme yüklenmelidir, aksi halde başvurunuz değerlendirme sürecine alınmadan ret edilecektir;

1. Telif Hakkı formu, bütün yazarlar tarafından imzalanmış olarak,
2. Etik Kurul Karar belgesi (Epidemiyolojik çalışmalar için)
3. İntihal raporu,
4. Başlık sayfası,
5. Kör değerlendirme metni (Tek dosya olarak).

Bilimsel ve Dostça kalın...

Prof.Dr. Özlem İzci Ay

Mersin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi Başeditörü

 

2023 - Cilt: 16 Sayı: 3

MEÜ Sağlık Bilimleri Dergisi Doç.Dr. Gönül Aslan'ın Editörlüğünde Mersin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak 2008 yılında yayımlanmaya başlanmıştır. Prof.Dr. Gönül Aslan Mart 2015 tarihinde Başeditörlük görevine Prof.Dr. Caferi Tayyar Şaşmaz'a devretmiştir. 01 Ocak 2023 tarihinde Prof.Dr. C. Tayyar Şaşmaz Başeditörlük görevini Prof.Dr. Özlem İzci Ay'a devretmiştir. 

Yılda üç sayı olarak (Nisan - Ağustos - Aralık) yayımlanan dergi multisektöryal hakemli bir bilimsel dergidir. Dergide araştırma makaleleri yanında derleme, olgu sunumu ve editöre mektup tipinde bilimsel yazılar yayımlanmaktadır. Yayın hayatına başladığı günden beri eposta yoluyla yayın alan ve hem online hem de basılı olarak yayımlanan dergimiz, Mayıs 2014 sayısından itibaren sadece online olarak yayımlanmaya başlamıştır. TÜBİTAK-ULAKBİM Dergi Park ile Nisan 2015 tarihinde yapılan Katılım Sözleşmesi sonrasında online yayın kabul ve değerlendirme sürecine geçmiştir.

Mersin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi 16 Kasım 2011'dan beri Türkiye Atıf Dizini tarafından indekslenmektedir.

Mersin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi 2016 birinci sayıdan itibaren ULAKBİM Tıp Veri Tabanı tarafından indekslenmektedir.

Mersin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi 02 Ekim 2019'dan beri DOAJ tarafından indekslenmektedir.

Mersin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi 23 Mart 2021'den beri EBSCO tarafından indekslenmektedir.


Dergimiz açık erişim politikasını benimsemiş olup, dergimizde makale başvuru, değerlendirme ve yayınlanma aşamasında ücret talep edilmemektedir. Dergimizde yayımlanan makalelerin tamamına ücretsiz olarak Arşivden erişilebilmektedir.

154561545815459   

Bu eser Creative Commons Atıf-GayriTicari 4.0 Uluslararası Lisansı  ile lisanslanmıştır.