ISSN: 2528-9950
e-ISSN: 2149-8385
Başlangıç: 2015
Yayıncı: Politik Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi
Kapak Resmi

                            PESA ULUSLARARASI SOSYAL ARAŞTIRMALAR DERGİSİ

PESA Uluslararası Sosyal Araştırmalar Dergisi, Mart, Temmuz ve Kasım olmak üzere yılda üç kez yayımlanan, hakemli, bilimsel ve süreli bir dergidir. Dergimiz hiçbir aşamada katılımcılardan ücret talep etmeyen ücretsiz bir dergidir.

Dergide Eğitim Bilimleri, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, Tarih, Felsefe, Psikoloji, Türk dili gibi sosyal bilimler bilim dallarında akademik yazılar yayımlanmaktadır. Dergi yapılacak araştırma ve bilimsel çalışmaların bilim çevreleri, piyasa ve ilgilenenlerce paylaşılmasını, müzakere edilmesini ve değerlendirilmesini sağlamaya yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Dergi internet üzerinden yayınlanmakta olan bir dergidir.

Not: Dergimiz TR Dizin değerlendirme sürecine gireceği için 01/12/2020 tarihinden itibaren Etik Kurul izni olmayan çalışmaları kabul etmeyecektir. Çalışmanın Etik Kurul iznine sahip olduğu ilk sayfada ve Yöntem kısmında belirtilmelidir.


logo.png                      SIS-Logo.png                         DRJI_Logo.jpg         

Akademia_sosyal_bilimler_indeksi_logosu.gif                     imageedit_26_6265761829.png               ESJIndex_logo.png

 

Bu eser Creative Commons Atıf-GayriTicari-Türetilemez 4.0 Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.