Yazım Kuralları

Dergimizde APA 6.0 yazım kuralları geçerlidir. Yazım kuralları dergi şablonun içinde gösterilmiştir.

Yayımlanması için dergimize gönderilen çalışmalar mutlaka “JSES Makale Yazım Şablonu”na göre hazırlanmalıdır. Bu şablona uygun hazırlanmayan çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
Yayımlanması için dergimize gönderilen çalışmalar üzerinde yazarı tanımlayan herhangi bir bilgi bulunmamalıdır.
Yayımlanması için dergimize gönderilen makalelerin, dergi yayın kurulu tarafından, öncelikle “İntihal Raporu” alınır. İntihal oranı %20 ve altında olan çalışmalar editör ve hakem değerlendirilmesine alınabilir.
Editör ve hakem değerlendirmeleri sonucunda dergimizde yayımlanması için kabul alan çalışmaların yazardan istenen son hâlinde tüm yazarların ORCID numaralarına yer verilmiş olmalıdır. Eksik ORCID numarasına sahip çalışmalar yayımlanamaz.

Etik kurul izni gerektiren araştırmalardan "Etik Kurul İzni" istenmektedir.
Editör ve hakem değerlendirmeleri sonucunda dergimizde yayımlanması için kabul alan çalışmaların yazardan istenen son hâliyle birlikte “Telif Hakları ve Yazar Sözleşmesi Formu” da dergiye iletilmelidir.
Yayımlanan çalışmaların içeriğinden (kaynakların ve alıntıların doğruluğundan, ileri sürülen görüşlerden ve telif hakkı olan çizelge, resim ve diğer görsellerden) yazar(lar) sorumludur.